Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Krzysztof Jarosz nowym komendantem wielkopolskiej policji

0
Podziel się

Młodszy inspektor Krzysztof Jarosz będzie od poniedziałku nowym szefem
wielkopolskiej policji. Na to stanowisko powołał go na wniosek komendanta głównego policji szef
MSWiA.

bEixvGUR

Młodszy inspektor Krzysztof Jarosz będzie od poniedziałku nowym szefem wielkopolskiej policji. Na to stanowisko powołał go na wniosek komendanta głównego policji szef MSWiA.

Poprzedni komendant wielkopolskich policjantów, nadinsp. Wojciech Olbryś, w listopadzie rozpoczął pracę jako szef zachodniopomorskiej policji. Nowy komendant został wyłoniony w konkursie.

"Po postępowaniu konkursowym, które odbyło się w ostatnich tygodniach, została wyłoniona kandydatura tego właśnie policjanta. Na tej podstawie komendant główny policji wystąpił o opinię do wojewody wielkopolskiego, a następnie do ministra spraw wewnętrznych i administracji z wnioskiem o powołanie" - powiedział w piątek PAP rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

bEixvGUT

Do tej pory mł. insp. Krzysztof Jarosz pracował na stanowisku zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu, był odpowiedzialny za służbę kryminalną i dochodzeniowo-śledczą. Wcześniej był m.in. komendantem komisariatu policji Poznań - Nowe Miasto i komendantem miejskim policji w Poznaniu.

Krzysztof Jarosz urodził się w 1964 roku w Wadowicach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę rozpoczął w roku 1984 w Krakowie. Ukończył politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. (PAP)

rpo/ itm/ jra/

bEixvGVu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)