Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krzysztof Rak nowym szefem "Wiadomości" TVP

0
Podziel się:

Krzysztof Rak, dotychczas główny specjalista
ds. współpracy z zagranicą w Agencji Informacji TVP, został szefem
telewizyjnych "Wiadomości". Zastąpił na tym stanowisku Dorotę
Macieję, która objęła fotel dyrektora Programu Pierwszego TVP.

Krzysztof Rak, dotychczas główny specjalista ds. współpracy z zagranicą w Agencji Informacji TVP, został szefem telewizyjnych "Wiadomości". Zastąpił na tym stanowisku Dorotę Macieję, która objęła fotel dyrektora Programu Pierwszego TVP.

Jak informuje biuro prasowe TVP, Rak jest z wykształcenia magistrem filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Był m.in. specjalistą od spraw niemieckich w Kancelarii Prezydenta i radcą ministra w Wydziale Niemieckim MSZ, a w latach 1998-2000 radcą premiera odpowiedzialnym za sprawy europejskie.

Rak pełnił też funkcję rzecznika prasowego Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych SA. W pierwszej połowie lat 90. był asystentem w białostockiej filii UW, był także stypendystą Fundacji Konrada Adenauera oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie.

Od 2007 roku pracował w Agencji Informacji TVP SA jako ekspert w dziedzinie współpracy z zagranicą, koordynujący pracę korespondentów zagranicznych AI i odpowiedzialny za tworzenie redakcji międzynarodowej.

Rak jest autorem publikacji poświęconych problematyce stosunków międzynarodowych (w "Życiu", "Europie", "Wprost", "Rzeczpospolitej", "Die Welt", "Frankfurter Allgemeine Zeitung") oraz tłumaczem. (PAP)

js/ pz/ mow/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)