Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ks. Kloch: spodziewane jest stanowisko biskupów ws. krzyża

0
Podziel się

Hierarchowie zgromadzeni w środę na Jasnej Górze na pierwszej sesji Rady
Biskupów Diecezjalnych mają przyjąć stanowisko w sprawie krzyża przed Pałacem Prezydenckim -
poinformował rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch.

bEjaFRWZ

Hierarchowie zgromadzeni w środę na Jasnej Górze na pierwszej sesji Rady Biskupów Diecezjalnych mają przyjąć stanowisko w sprawie krzyża przed Pałacem Prezydenckim - poinformował rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch.

"Sądzę, że to prawdopodobieństwo graniczy z pewnością, że takie stanowisko będzie w komunikacie, jaki zostanie ogłoszony po tej sesji biskupów diecezjalnych i sądzę nawet, że to będzie większa część tego dokumentu, który ukaże się dzisiaj późnym popołudniem" - powiedział ks. Kloch podczas spotkania z dziennikarzami.

Pytany, czy potrzebne jest kolejne stanowisko w tej sprawie, ks. Kloch odpowiedział, że ciągle nie jest rozwiązany spór, więc trzeba rozmawiać. "Skoro trzeba dyskutować i szukać dróg rozwiązania, to też biskupi włączają się jako jedna ze stron w to zagadnienie; stron w tym sensie, że rzecz dotyczy symbolu chrześcijańskiego" - zaznaczył.

bEjaFRXb

Środowe spotkanie w Częstochowie jest pierwszą sesją Rady Biskupów Diecezjalnych, która jest nowym ciałem Konferencji Episkopatu Polski. Poza sprawą krzyża członkowie Rady będą rozmawiać o 20-leciu powrotu katechezy do szkół, modlić się w intencji życia i dyskutować na temat statutu Rodziny Radia Maryja. (PAP)

kon/ itm/ bk/

bEjaFRXC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)