Notowania

wiadomości
12.05.2011 19:40

Książka "Co za szczęście! Co za pech!" laureatką "Przecinka i kropki"

W konkursie "Przecinek i kropka" na najlepszą książkę dla dzieci wygrała publikacja "Co za szczęście! Co za pech!" Thomasa Hallinga, z ilustracjami Evy Eriksson - ogłoszono w czwartek, pierwszego dnia II Warszawskich Targów Książki.

Podziel się
Dodaj komentarz

W konkursie "Przecinek i kropka" na najlepszą książkę dla dzieci wygrała publikacja "Co za szczęście! Co za pech!" Thomasa Hallinga, z ilustracjami Evy Eriksson - ogłoszono w czwartek, pierwszego dnia II Warszawskich Targów Książki.

Zwycięską książkę wybrali czytelnicy, którzy od 9 marca do 30 kwietnia uczestniczyli w głosowaniu na stronie internetowej nagrody. W głosowaniu wzięło kilka tysięcy osób - podaje organizator konkursu - EMPiK.

"Obserwując dzień z życia Amandy, mały czytelnik odkrywa względność pojęć i subiektywizm oceny; może się przekonać, że to, jak spojrzymy na daną sytuację, w dużej mierze zależy od nastawienia - bo to o nim właśnie i jego kształtowaniu traktuje ta książka. Ktoś może pomyśleć, że to kwestie zbyt skomplikowane dla kilkulatka, ale nic z tych rzeczy. Lekkość, z jaką opowiadana jest podszyta humorem historia, a także obrazowość ilustracji sprawiają, że ta przewrotna książka o dwóch początkach i dwóch końcach następujących w środku (tak, tak - czytamy raz z jednej, raz z drugiej strony) na pewno zaintryguje każde dziecko i skłoni do zadawania pytań - a przecież właśnie tak poznaje się świat i rządzące nim prawa" - napisała o książce "Co za szczęście! Co za pech!" Ewa Świerżewska (redaktor naczelna portalu Qlturka.pl) - jurorka Konkursu "Przecinek i Kropka".

Z książek zgłoszonych do Konkursu przez wydawców, grono ekspertów (w jury, obok Ewy Świerżewskiej, zasiadały również: Dorota Koman - krytyk literatury dziecięcej, Ewa Gruda - krytyk literatury dziecięcej, dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej oraz dr Aleksandra Piotrowska - psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego) wytypowało 10 najlepszych publikacji.

Statuetkę Najlepszej Książki Dziecięcej "Przecinek i kropka" 2010 dla "Co za szczęście! Co za pech!" odebrał Tomasz Kuźmicki - współwłaściciel Wydawnictwa EneDueRabe. EMPiK przekazał wydawcy oraz autorom zwycięskiego tytułu czeki na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Jednak główną nagrodą jest długofalowa promocja "Co za szczęście! Co za pech!" (jako najlepszej książki dla dzieci na polskim rynku) w salonach Empik, na www.empik.com oraz na portalu www.przecinekikropka.pl.

Kolejna edycja Konkursu - Najlepsza Książka Dziecięca "Przecinek i kropka" zostanie ogłoszona w grudniu 2011 roku.(PAP)

wos/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz