Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kuba: Fidel Castro przerywa milczenie i pojawia się w telewizji

0
Podziel się

Kubański rewolucjonista Fidel Castro zakończył długi okres nieobecności w
mediach, udzielając wywiadu wenezuelskiej telewizji. To pierwszy wywiad, odkąd pojawiły się
spekulacje na temat jego choroby, a nawet śmieci - podała w czwartek agencja AP.

bEitvaYB

Kubański rewolucjonista Fidel Castro zakończył długi okres nieobecności w mediach, udzielając wywiadu wenezuelskiej telewizji. To pierwszy wywiad, odkąd pojawiły się spekulacje na temat jego choroby, a nawet śmieci - podała w czwartek agencja AP.

"Tych, którzy cieszyli się, wierząc, że Comandante Fidel miał udar, z przykrością informuję, że jest zdrowy jak koń" - powiedział dziennikarz Venezolana de Television Mario Silva, który przeprowadził wywiad.

Zdjęcia rozmawiającego z nim Fidela zostały opublikowane na prowadzonej przez rząd w Hawanie stronie internetowej Cubadebate. 85-letni rewolucjonista wygląda na nich zdrowo. Siedzi na krześle w zielonych spodniach i białej bluzie.

bEitvaYD

Z informacji podanych na stronie wynika, że wywiad odbył się we wtorek w Hawanie, ale nie został jeszcze wyemitowany i nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Przewodniczący kubańskiego parlamentu Ricardo Alarcon również skomentował pogłoski na temat stanu zdrowia przywódcy rewolucji, zapewniając, że Castro "ma się dobrze i cieszy się dobrym zdrowiem".

"Fidel sam jakiś czas temu powiedział, że w dniu jego śmierci nikt w nią nie uwierzy, bo już tyle razy go uśmiercano" - dodał.

Ostatni raz Castro wystąpił publicznie podczas kwietniowego zjazdu partii komunistycznej. Wyglądał wtedy na wyjątkowo osłabionego. Nie wydał też żadnego oświadczenia ani nie opublikował zdjęcia w swoje urodziny w zeszłym miesiącu.

bEitvaYJ

To milczenie wywołało nową falę pogłosek na temat jego śmierci, powtarzanych przez stacje telewizyjne i radiowe kubańskiej społeczności w Miami oraz na portalach internetowych, takich jak Twitter. Śmierć Castro była nawet tematem wirusa komputerowego rozsyłanego w e-mailach zatytułowanych "Fidel nie żyje".

Castro oddał władzę na Kubie swojemu bratu Raulowi w lipcu 2006 r. Nie pokazywał się publicznie przez cztery lata - aż do 2010 r., kiedy na moment przerwał milczenie. Po serii wystąpień zszedł jednak ze sceny publicznej. (PAP)

and/ mw/ mc/

9744279

bEitvaZe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)