Notowania

nowe
23.08.2009 16:40

Kuba: Nowe zdjęcia Fidela Castro

Kubański dziennik "Juventud Rebelde" opublikował w niedzielę zdjęcie 83-letniego Fidela Castro, zrobione w czasie spotkania z prezydentem Ekwadoru Rafaelem Correą.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Kubański dziennik "Juventud Rebelde" opublikował w niedzielę zdjęcie 83-letniego Fidela Castro, zrobione w czasie spotkania z prezydentem Ekwadoru Rafaelem Correą. *

W czasie piątkowej wielogodzinnej rozmowy obu polityków doszło do "pogłębionej wymiany poglądów". Były kubański przywódca i jego gość rozmawiali o "rzeczywistości rewolucyjnej obu narodów i sposobach osiągnięciach większej równości i sprawiedliwości społecznej" - pisze dziennik.

Zachodnie media zwracają uwagę, że na zdjęciu Fidel Castro wystąpił - podobnie jak jego rozmówca - w białej koszuli, a nie w sportowym stroju, w jakim fotografował się przy poprzednich okazjach.

"Juventud Rebelde" poinformował, że Correa, będący admiratorem kubańskiego przywódcy, przebywał w Hawanie już od czwartku "z prywatną wizytą wypoczynkową i na badaniach medycznych".

Ostatnie zdjęcia Fidela Castro ukazały się 13 sierpnia w związku z jego 83. urodzinami. Fotografie zrobili dwa tygodnie wcześniej członkowie amerykańskiej organizacji Pasterze dla Pokoju w czasie swojej wizyty.

Fidel Castro ze względów zdrowotnych zrzekł się prezydentury w 2008 roku i od trzech lat nie pojawia się publicznie, chociaż formalnie pozostaje przywódcą partii komunistycznej. Przez ten czas publikował artykuły w dziennikach rządowych, ale ostatnio pojawiały się rzadko. Sprowokowało to pogłoski, że stan jego zdrowia wciąż się pogarsza. (PAP)

ksaj/ mc/

4617348 4617251

Tagi: nowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz