Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kuba wypuszcza więźniów politycznych

0
Podziel się

Po raz ostatni na wyspie wypuszczono większą liczbę więźniów w 1998 roku.

Kuba wypuszcza więźniów politycznych
(twicepix/CC/Flickr)
bEhXStpN

Rząd w Hawanie uwolni 52 więźniów. Pięciu z nich wyjdzie na wolność w najbliższych godzinach, a pozostali w ciągu trzech lub czterech miesięcy - podał w komunikacie kubański Kościół Katolicki. Uwolnieni będą mogli wyjechać z Kuby.

Uwolnienie 52 opozycjonistów - członków _ Grupy 75 _, którzy za kratki trafili w marcu 2003 roku - zostało ogłoszone na spotkaniu przewodniczącego Rady Państwa Raula Castro z arcybiskupem Hawany kardynałem Jaime Ortegą, szefem hiszpańskiej dyplomacji Miguelem Angelem Moratinosem oraz jego kubańskim odpowiednikiem Bruno Rodriguezem.

Według komunikatu, pięciu więźniów, którzy w najbliższych godzinach wyjdą na wolność, będzie mogło _ wraz ze swoimi rodzinami wyjechać do Hiszpanii _. Pozostałe osoby po odzyskaniu wolności również będą mogły opuścić Kubę.

bEhXStpP

Po raz ostatni na Kubie wypuszczono większą liczbę więźniów w 1998 roku. Po wizycie Jana Pawła II wolność odzyskało 300 osób, w tym 101 więźniów politycznych.

Według organizacji obrońców praw człowieka, w więzieniach na Kubie przebywa obecnie 167 dysydentów. W czerwcu, po rozmowach z Kościołem, władze zwolniły siedmiu takich więźniów; niektórzy z nich byli ciężko chorzy.
* ZOBACZ TAKŻE:
* Kuba o raporcie: "Haniebne oszczerstwa"
* Kuba: Unia nie ma prawa nas oceniać
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

bEhXStqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)