Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kujawsko-Pomorskie: Nowy węzeł na autostradzie A-1 w Warlubiu

0
Podziel się:

Nowy węzeł Warlubie koło Grudziądza na autostradzie A-1 w województwie
kujawsko-pomorskim został we wtorek w nocy oddany do użytku przez spółkę Gdańsk Transport Company.

Nowy węzeł Warlubie koło Grudziądza na autostradzie A-1 w województwie kujawsko-pomorskim został we wtorek w nocy oddany do użytku przez spółkę Gdańsk Transport Company.

Obiekt, na który składają się wiadukt z drogami dojazdowymi tzw. łącznicami i punkt poboru opłat (dwie bramki wjazdowe i dwie zjazdowe), został zbudowany na 74. kilometrze, istniejącego od ponad dwóch lat, 90-kilometrowego odcinka autostrady z Rusocina k. Pruszcza Gdańskiego do Nowych Marz k. Grudziądza. W ramach inwestycji konieczne było też przebudowanie drogi wojewódzkiej nr 214.

Koszt przejazdu samochodem z Rusocina do Warlubia ustalono na 14,70 złotych.

Pierwotnie zakładano, że węzeł Warlubie zostanie otwarty wraz z zakończeniem drugiego etapu budowy autostrady z Nowych Marz do Czerniewic k. Torunia. Ta 62-kilometrowa trasa ma być gotowa pod koniec 2011 r. Jednak o wcześniejsze otwarcie warlubskiego węzła apelowali mieszkańcy okolicznych miejscowości i przedstawiciele lokalnych władz.

"Przyspieszenie zakończenia budowy węzła było możliwe dzięki wykonaniu bardzo wielu prac ziemnych już w tracie pierwszego etapu powstawania autostrady z Rusocina do Nowych Marz. Ostatecznie budowę zakończono w październiku zeszłego roku i wówczas nasza firma podjęła rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury w sprawie warunków funkcjonowania węzła, które niedawno zostały sfinalizowane" - powiedziała PAP rzeczniczka GTC Ewa Łydkowska.(PAP)

rau/ kmad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)