Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kujawsko-Pomorskie: Policja schwytała rodzinną szajkę złodziei cmentarnych

0
Podziel się:

Trzech braci, podejrzewanych o okradanie wiejskich cmentarzy, zatrzymała
kujawsko-pomorska policja. Złodziejom, którzy dewastowali nekropolie od 2005 roku grozi do ośmiu
lat więzienia.

Trzech braci, podejrzewanych o okradanie wiejskich cmentarzy, zatrzymała kujawsko-pomorska policja. Złodziejom, którzy dewastowali nekropolie od 2005 roku grozi do ośmiu lat więzienia.

Policjanci z Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie) poszukiwali od tygodnia sprawców dewastacji cmentarza w Unisławiu. Nieznani sprawcy zniszczyli nagrobki wyrywając z nich krzyże i metalowe elementy ozdobne.

"Przesłuchania świadków oraz zebrane dowody pozwoliły ustalić sprawców kradzieży. Okazali się nimi trzej bracia (22, 23 i 26-letni), mieszkańcy powiatu chełmińskiego. Wszyscy trafili do aresztu" - poinformował we wtorek podkomisarz Andrzej Szczepański z komendy policji w Chełmnie.

Jak ustalili śledczy, mężczyźni dewastowali nekropolie od 2005 roku. Bracia odpowiedzą za zniszczenie w sumie 47 mogił.

"Za zarzucane im czyny kodeks karny przewiduje karę do ośmiu lat więzienia. W przestępczy proceder zamieszana była również 22-latka, która pomogła sprzedać siedem skradzionych kilka dni temu krzyży" - dodał Szczepański.

Chełmińscy policjanci ustalają jaki udział ma w sprawie właściciel punktu skupu złomu, gdzie trafiały łupy z kradzieży. (PAP)

olz/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)