Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poszukiwania
11.12.2010 10:37

Kujawsko-Pomorskie: Poszukiwania zaginionej nastolatki tylko metodami operacyjnymi

Przeczesywanie terenu, w poszukiwaniu zaginionej nastolatki z okolic Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie), nie będzie kontynuowane - zdecydowała w sobotę policja. Dziewczynka zaginęła w środę, w drodze do szkoły.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przeczesywanie terenu, w poszukiwaniu zaginionej nastolatki z okolic Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie), nie będzie kontynuowane - zdecydowała w sobotę policja. Dziewczynka zaginęła w środę, w drodze do szkoły.

"Przez trzy dni, kilkaset osób - policjantów, strażaków i mieszkańców - przeszukało ponad 600 hektarów okolic wsi Służewo, gdzie ostatnio widziano dziewczynkę. Dalsze działania w takiej formie uznano za niecelowe, a śledztwo w tej sprawie prowadzone będzie metodami operacyjnymi; cały czas analizujemy zebrane ślady i wszelkie informacje, jakie do nas napływają" - powiedziała PAP sierż. Marta Kulpa z policji w Aleksandrowie Kujawskim.

14-letnia Ewelina, mieszkanka wsi Służewo w gminie Aleksandrów Kujawski, jechała w środę rano do szkoły rowerem. Do celu nie dotarła, a jej rower, porzucony w przydrożnym rowie, znalazła znajoma rodziny. Jednoślad miał uszkodzenia sugerujące, że mógł zostać uderzony przez inny pojazd. Nikt jednak nie zgłosił policji kolizji z udziałem roweru, wszczęto więc poszukiwania dziewczynki.

"Do poszukiwań komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę doświadczonych funkcjonariuszy, którzy zajmą się wyłącznie tą sprawą" - dodała sierż. Kulpa. Nieoficjalnie, ze źródeł zbliżonych do policji wiadomo, że w ostatnich dniach dokonano przeszukań w kilku miejscach województwa.

Z poszukiwań nie rezygnują mieszkańcy Służewa i bliscy zaginionej. Mimo pogarszającej się pogody kilkadziesiąt osób w sobotę postanowiło dalej przeszukiwać okolice wsi.

Na miejscu wciąż znajduje się także zaangażowany przez rodzinę jasnowidz, ale jego wskazówki, jak dotąd nie pomogły w rozwiązaniu zagadki zaginięcia nastolatki. Rodzina Eweliny kontaktowała się z nim już w dobę po rozpoczęciu poszukiwań. Ocenił on wówczas, że dziewczynka nie żyje, a jej ciało zostało ukryte, ale we wskazanym miejscu nie natrafiono na żaden ślad domniemanej zbrodni.

Policja cały czas sprawdza wszystkie wiadomości w sprawie zaginionej dziewczynki, które wpływają do komisariatów w Kujawsko-Pomorskiem. Uruchomiono specjalny numer telefonu - 52 525 53 06, pod który można zgłaszać wszelkie informacje mogące pomóc w poszukiwaniach nastolatki. (PAP)

olz/ tot/

Tagi: poszukiwania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz