Notowania

prezydent
03.10.2010 18:18

Kujawsko-Pomorskie: Prezydent Bydgoszczy ogłosił program wyborczy

Miasto dla pokoleń - taką nazwę nosi program wyborczy zaprezentowany w niedzielę przez prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza (niezależny), który ubiega się o reelekcją na trzecią kadencję.

Podziel się
Dodaj komentarz

Miasto dla pokoleń - taką nazwę nosi program wyborczy zaprezentowany w niedzielę przez prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza (niezależny), który ubiega się o reelekcją na trzecią kadencję.

"Program jest realny i oparty na możliwościach finansowych miasta, nie jest jakąś wielką fantazją. Współgra z gotową od dawna strategią miasta. Nade wszystko ten program jest oparty na konsultacjach z mieszkańcami" - powiedział Dombrowicz na konferencji prasowej.

Prezydent zaznaczył, że w ciągu dobiegającej końca kadencji wziął udział w 78 spotkaniach z mieszkańcami. "Jestem kandydatem bezpartyjnym i takim do tej pory byłem. Jako prezydent nie musiałem i nie chcę pytać żadnej partii co wolno zrobić, na co się partia zgadza. Zawsze pytałem i słuchałem bydgoszczan, zresztą widać rezultaty naszych działań. Bydgoszcz jest inna niż była przed laty" - podkreślił.

Jako główne zadania programu Dombrowicz wskazał m.in. powstanie metropolii bydgosko-toruńskiej ze stolicą w Bydgoszczy, budowę Trasy Uniwersyteckiej, powstanie linii tramwajowej do dworca kolejowego i największej dzielnicy - Fordonu, zakup 15 nowoczesnych tramwajów, kontynuowanie programu budowy 100 ulic osiedlowych, przebudowy ulic Gdańskiej, Chodkiewicz, Glinki, Nakielskiej i Smukalskiej, poszerzenie o kolejne pasy ruchu na ulicach Kamiennej i Grunwaldzkiej.

W nowej kadencji - według programu Dombrowicza - w Bydgoszczy mają powstać też centrum kongresowe, kino w dzielnicy Fordon, 12 orlików, boiska przy szkołach, trzy hale sportowe, nowe przedszkola i żłobki, a także mają być kontynuowane duże festiwale muzyczne i międzynarodowe imprezy sportowe.

Dombrowicz podkreślił, że jeśli chodzi o obietnice wyborcze sprzed czterech lat ma czyste sumienie, a kilka spraw nie zostało w pełni zrealizowanych z przyczyn od niego i urzędu miasta niezależnych.

Na czele Komitetu Wyborczego Wyborców Konstantego Dombrowicza "Miasto dla Pokoleń" stanął artysta malarz Jerzy Puciata.

Komitet Dombrowicza wystawi listy kandydatów do rady miasta i sejmiku województwa. Kandydaci mają zostać zaprezentowani podczas konwencji wyborczej 10 października. (PAP)

rau/ mag/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz