Notowania

poszukiwania
10.12.2010 17:53

Kujawsko-Pomorskie: Przerwano poszukiwania zaginionej nastolatki

# Dochodzą informacje o przerwaniu poszukiwań w piątek #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzą informacje o przerwaniu poszukiwań w piątek #

10.12. Bydgoszcz (PAP) - Ponad 150 osób od rana w piątek poszukiwało zaginionej nastolatki z okolic Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Po zmroku poszukiwania przerwano. Dziewczynka zaginęła w środę, w drodze do szkoły.

"Przeszukiwanie okolic wsi Służewo, gdzie ostatnio widziano dziewczynkę, prowadziło ponad 150 policjantów, strażaków i mieszkańców okolic. W ciągu dnia dotarło na miejsce, by społecznie wesprzeć prowadzone działania, czterech ratowników ze specjalnej, trójmiejskiej grupy PCK, z psami wyszkolonymi w poszukiwaniach ludzi" - powiedziała PAP sierż. Marta Kulpa z policji w Aleksandrowie Kujawskim.

14-letnia Ewelina, mieszkanka wsi Służewo w gminie Aleksandrów Kujawski, jechała w środę rano do szkoły rowerem. Do celu nie dotarła, a jej rower, porzucony w przydrożnym rowie, znalazła znajoma rodziny. Jednoślad miał uszkodzenia sugerujące, że mógł zostać uderzony przez inny pojazd. Nikt jednak nie zgłosił policji kolizji z udziałem roweru, wszczęto więc poszukiwania dziewczynki.

W czwartek udało się przeczesać teren wokół wsi o powierzchni około 150 ha, a w piątek kolejne sto hektarów. Nie natrafiono jednak dotychczas na żaden ślad zaginionej.

"Poszukiwania przerwano w piątek po zmroku. Na miejscu pozostała jednak grupa strażaków i funkcjonariuszy policji z Aleksandrowa, którzy postanowili ochotniczo pomóc w poszukiwaniu śladów zaginionej przez jasnowidza, sprowadzonego tutaj prawdopodobnie przez rodzinę zaginionej" - dodała sierż. Kulpa.

Rodzina kontaktowała się z jasnowidzem już w dobę po rozpoczęciu poszukiwań. Ocenił on wówczas, że dziewczynka nie żyje, a jej ciało zostało ukryte, ale we wskazanym miejscu nie natrafiono na żaden ślad domniemanej zbrodni.

Policja sprawdza jednocześnie wszystkie wiadomości w sprawie zaginionej dziewczynki, które wpływają do komisariatów w Kujawsko-Pomorskiem. W piątek uruchomiono specjalny numer telefonu - 52 525 53 06, pod który można zgłaszać wszelkie informacje mogące pomóc w poszukiwaniach nastolatki. (PAP)

olz/ abr/

Tagi: poszukiwania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz