Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 17:26

Kujawsko-Pomorskie: Strażacy podsumowali miniony rok

Co 20 minut wzywano na pomoc strażaków w 2010 roku w regionie kujawsko-pomorskim. Pożarów jest z roku na rok coraz mniej, ale zadań strażakom przybywa w związku z innymi zagrożeniami - poinformowano w piątek w komendzie wojewódzkiej PSP.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Co 20 minut wzywano na pomoc strażaków w 2010 roku w regionie kujawsko-pomorskim. Pożarów jest z roku na rok coraz mniej, ale zadań strażakom przybywa w związku z innymi zagrożeniami - poinformowano w piątek w komendzie wojewódzkiej PSP. *

Samych pożarów strażacy gasili w 2010 roku ponad 6,7 tys., ale to prawie o 30 proc. mniej niż rok wcześniej. Przybywa natomiast innych sytuacji, w których musieli interweniować, czyli tzw. miejscowych zagrożeń, których było prawie 18 tys.

Najtrudniejszymi działaniami były te, które wiązały się z usuwaniem skutków anomalii pogodowych. "Najpierw były straszne wichury i szkody przez nie wyrządzone, a następnie jedna i druga fala powodzi" - powiedział dziennikarzom st. bryg. Tomasz Leszczyński, komendant kujawsko-pomorskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Średnio dwa razy w ciągu doby oficerowie dyżurni odbierają fałszywe alarmy. Jak podkreślają strażacy, większość tego rodzaju zgłoszeń to jednak nie głupie żarty, ale informacje przekazywane w dobrej wierze przez osoby które błędnie oceniły obserwowaną sytuację bądź przeceniły zagrożenie.

Problemem, który najbardziej doskwiera kujawsko-pomorskim strażakom jest przestarzały, w znacznej części, sprzęt bojowy i ratowniczy. "Gdyby chcieć wymienić sprzęt, mający przekroczony okres eksploatacji, to musielibyśmy znaleźć natychmiast około 30 mln zł" - zaznaczył komendant Leszczyński. (PAP)

olz/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz