Notowania

wiadomości
30.08.2011 20:24

Kujawsko-Pomorskie: Zarejestrowano listy wyborcze do Sejmu

Posłowie w większości otwierają listy wyborcze zarejestrowane w województwie kujawsko-pomorskim przez partie obecne w Sejmie. PO, PiS, SLD, PSL i PJN zarejestrowały listy w okręgu bydgoskim i toruńsko-włocławskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Posłowie w większości otwierają listy wyborcze zarejestrowane w województwie kujawsko-pomorskim przez partie obecne w Sejmie. PO, PiS, SLD, PSL i PJN zarejestrowały listy w okręgu bydgoskim i toruńsko-włocławskim.

We wtorek do późnego popołudnia komisje wyborcze w Bydgoszczy i Toruniu zarejestrowały po osiem komitetów wyborczych. Poza PO, PiS, SLD, PSL i PJN zarejestrowano listy komitetów Polska Partia Pracy - Sierpień 80, Ruch Palikota i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.

W okręgu bydgoskim do podziału jest 12 mandatów. Listę PO otwiera minister spraw zagranicznych Radosław Sikorki, drugie miejsce zajmuje posłanka Teresa Piotrowska, trzecie - poseł Paweł Olszewski, a czwarte - poseł Jarosław Katulski. Na liście jest jeszcze trzech posłów - Grzegorz Roszak (szósty) i Krzysztof Brejza (siódmy), a także jedna kandydatka spoza PO, członkini koła SdPl Grażyna Ciemniak (dziewiąta).

Na czele listy PiS stoi były poseł i senator Kosma Złotowski, na drugim miejscu znajduje poseł Tomasz Latos, na trzecim - Bartosz Kownacki, a na czwartym - Magdalena Żuraw.

Na liście SLD pierwsza jest posłanka Anna Bańkowska. Drugi jest Łukasz Chojnacki, trzecia - Krystyna Gawron-Fiedorow, czwarty Zbigniew Jaszuk, a piąty były poseł Zbigniew Grugel.

Liście PSL przewodzi poseł Eugeniusz Kłopotek. Na drugiej pozycji znajduje się wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes, a na trzeciej - Zofia Kozłowska. Listę PJN otwiera poseł Walkowiak, drugie miejsce zajmuje Marcin Wroński, a trzecie - Elżbieta Kwiatkowska.

W okręgu toruńsko-włocławskim do rozdysponowania jest 13 mandatów. Pierwsze miejsce na liście PO zajmuje poseł Tomasz Lenz, drugie posłanka Domicela Kopaczewska, trzecie - Antoni Mężydło. Na dalszych miejscach jest jeszcze trzech posłów: szósty Grzegorz Karpiński, dziewiąty - Marek Wojtkowski i 26. Janusz Dzięcioł.

Na czele listy PiS figuruje były wiceminister rolnictwa, doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Drugie miejsce zajmuje poseł Łukasz Zbonikowski, trzecie - poseł Zbigniew Girzyński, czwarte - posłanka Marzenna Drab. Pozycję siódmą przyznano posłance Annie Sobeckiej.

Listę SLD otwiera wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, druga jest Maria Piechrzała z Partii Kobiet, a trzeci - były poseł Krystian Łuczak. Liderem listy PSL jest wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska. Za nią znaleźli się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Zbigniew Sosnowski i były poseł Andrzej Kłopotek. Liście PJN przewodzi Iwona Michałek, drugi jest Adam Lubiński, a trzeci - Wojciech Prokopowicz. (PAP)

rau/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz