Notowania

wiadomości
28.12.2012 15:57

Kujawsko-Pomorskie: Zatwierdzono listę "schetynówek" na 2013 rok

Listę 24 lokalnych inwestycji drogowych, które zostaną dofinansowane przez budżet państwa, zatwierdził w piątek wojewoda kujawsko-pomorski. Samorządy lokalne otrzymają do podziału 30,1 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Listę 24 lokalnych inwestycji drogowych, które zostaną dofinansowane przez budżet państwa, zatwierdził w piątek wojewoda kujawsko-pomorski. Samorządy lokalne otrzymają do podziału 30,1 mln zł.

"Cała lista rankingowa, zatwierdzona przez wojewodę zawiera 73 wnioski, z czego 21 dotyczy dróg powiatowych, a 52 dróg gminnych, o dofinansowanie w 2013 roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Pieniądze, jakimi dysponujemy pozwalają jednak na dofinansowanie 24 przedsięwzięć, gdyż na realizację wszystkich potrzebowaliśbyśmy prawie 85 mln zł, a dysponujemy zaledwie kwotą 30,1 mln zł" - podkreślił Bartłomiej Michałek, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

Dofinansowanie przyznano na modernizację 10 dróg powiatowych i 14 dróg gminnych, przy czym dla ostatnich projektów z obu list wystarczyło pieniędzy tylko na cześciowe dofinansowanie. W sumie wsparcie otrzymają inwestycje dotyczące około 78 km dróg lokalnych w Kujawsko-Pomorskiem.

"Oczywiście, jeśli w trakcie przetrgów na poszczególne przedsięwzięcia okaże się, że uzyskane ceny pozwolą na oszczędności, to +odzyskane+ w ten sposób pieniądze zostaną przydzielone na inwestycje zajmujące kolejne miejsca na liście rankingowej" - zaznaczył rzecznik.

W 2013 r. w ramach programu budowy i przebudowy dróg lokalnych samorządy mogą otrzymać na zakwalifikowane projekty 50 proc., a nie 30 proc. środków z budżetu państwa, jak to było we wcześniejszym naborze. Rząd przeznaczył jednak na ten cel 0,5 mld zł, a nie 1 mld zł, jak wcześniej planowano.

W konsekwencji kujawsko-pomorskie samorządy, które mogły liczyć uprzednio na 60,2 mln zł dotacji, po zmianach miały do podziału 30,1 mln zł. "Dało to jednak szanse udziału w konkursie tym samorządom, których do tej pory nie było stać na planowanie tego typu przedsięwzięć" - dodał Michałek. (PAP)

olz/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz