Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
łódź
14.05.2010 11:44

Kulturalne Święto Łodzi

Rozpoczynające się w piątek Święto Łodzi odbywać się będzie w tym roku pod hasłem "72 h z kulturą". Organizowane przez trzy dni imprezy mają pomóc miastu w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozpoczynające się w piątek Święto Łodzi odbywać się będzie w tym roku pod hasłem "72 h z kulturą". Organizowane przez trzy dni imprezy mają pomóc miastu w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Tegoroczne Święto Łodzi połączone zostało z początkiem studenckich Juwenaliów oraz czwartymi urodzinami Manufaktury, największego centrum handlowo-rozrywkowego w Polsce. Tradycyjnie podczas Święta Łodzi odbędzie się Noc Muzeów.

Większość imprez zlokalizowano w tym roku w pasażach Schillera i Rubinsteina przy głównej ulicy miasta Piotrkowskiej oraz w Manufakturze. Święto Łodzi rozpocznie się w piątek, a bohaterami dnia będą studenci i Fryderyk Chopin.

Żacy rozpoczną Juwenalia przemarszem ul. Piotrkowską od Placu Wolności do pasażu Schillera, gdzie odbiorą symboliczne klucze do miasta. Studenci będą się jednak musieli podzielić ulicą Piotrkowską z najwybitniejszym polskim kompozytorem. W piątek rozpocznie się bowiem impreza "Łódź gra Chopina". Jego utwory będą odtwarzane m.in. w restauracjach przy ul. Piotrkowskiej, gdzie będzie też można zamówić ulubione potrawy kompozytora.

W pasażu Schillera odbędzie się koncert na cztery fortepiany w wykonaniu uczniów łódzkich szkół muzycznych. Zaplanowano również konkurs na sobowtóra Fryderyka Chopina.

Również w piątek w pasażu Rubinsteina otwarta zostanie "Republika Kultury" - miejsce, w którym będzie można m.in. uzyskać wyczerpujące informacje dotyczące inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury i udziału Łodzi w walce o ten tytuł na rok 2016.

Podczas trzydniowego Święta Łodzi będzie można obejrzeć spektakle teatralne, projekcje filmów i koncerty. Łodzianie zobaczą m.in. występy zespołów Blue Cafe i Bajm oraz Michała Urbaniaka.

Szczegółowy program imprez znajduje się na stronie internetowej www.swietolodzi.pl (PAP)

duk/ hes/ jra/

Tagi: łódź, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz