Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurs dla żołnierzy przed wyjazdem do Afganistanu

0
Podziel się:

To pierwsze tego typu zajęcia w Polsce, prowadzone przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Kurs dla żołnierzy przed wyjazdem do Afganistanu
(pkwczad.wp.mil.pl)

24 oficerów z Polski, Norwegii, USA i Holandii bierze udział w Międzynarodowym Kursie Łącznikowym CIMIC. Żołnierze uczą się jak nawiązywać kontakty z ludnością cywilną oraz w jaki sposób wojsko może pomóc w odbudowie administracji na terenach misji.

Jak poinformował dyrektor kursu i uczestnik czterech misji zagranicznych mjr Paweł Chabielski, to pierwsze tego typu zajęcia w Polsce, prowadzone przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. _ Wcześniej w naszym kraju nie było takich kursów. Wysyłaliśmy żołnierzy do Holandii do centrum szkolenia CIMIC _ - wyjaśnił.

Wczoraj w ramach szkolenia wojskowi przyjechali do urzędu miasta w Chęcinach (powiat kielecki) by poznać zasady działania administracji cywilnej w Polsce. _ - Dzięki tym informacjom mogliśmy sobie uzmysłowić i przekazać kursantom zadania, funkcje oraz struktury administracji publicznej, jak również miejsce wojska w budowaniu dobrych relacji ze środowiskiem cywilnym _ - mówił mjr Chabielski.

Wcześniej żołnierze brali udział w wykładach przeprowadzonych m.in. przez specjalistów z dziedziny prowadzenia negocjacji.

Międzynarodowy Kurs Łącznikowy CIMIC trwa od poniedziałku. Zajęcia mają zakończyć się w piątek.

CIMIC to skrót od angielskiego terminu stosowanego przez NATO _ Civil-Military Co-operation _ czyli _ współpraca cywilno-wojskowa _. Oznacza on wszelkie działania mające na celu nawiązanie kontaktu z władzami cywilnymi i ludnością na terenie misji zagranicznych. Obejmuje zarówno działania humanitarne, jak również pomoc w zakresie problemów ekonomicznych, politycznych czy ekologicznych na terenach misji wojskowych.

Czytaj więcej o sytuacji w Afganistanie w Money.pl
Prezydent Komorowski się naradził. Teraz... Potrzeba wzmocnienia NATO oraz zakończenie misji wojskowej sojuszu w Afganistanie - to główne tematy narady, która odbyła się w Warszawie.
Oni też pojechali do Afganistanu Obecnie szykują się do działań zimowych. Kolejna, dwunasta już zmiana przejęła właśnie obowiązki w głównej bazie w Ghazni.
Schwytano "finansistę talibanu" Wysokiej rangi dowódca talibski w północnym Afganistanie mułła Abdul Rahman został schwytany w ramach wspólnej operacji sił afgańskich i wojsk NATO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)