Notowania

wiadomości
07.08.2012 17:10

Kurs złotego lekko stracił wobec euro, dolara i franka

# dochodzą aktualne notowania walut oraz komentarz analityka #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą aktualne notowania walut oraz komentarz analityka #

07.08. Warszawa (PAP) - Złoty lekko stracił we wtorek ok. godz. 17. wobec głównych walut. Euro kosztowało 4,07 zł, dolar - 3,28 zł, a frank - 3,39 zł. Analitycy wskazują, że takiej korekty należało się spodziewać, po tym jak ostatnio złoty wyraźnie się umocnił.

W poniedziałek po południu wspólną walutę wyceniano na 4,04 zł, dolara - na 3,26 zł, a szwajcarskiego franka - na 3,36 zł.

Analityk TMS Brokers Szymon Zajkowski stwierdził, że we wtorek nie było danych makroekonomicznych, które mogłyby mieć wpływ na notowania złotego. "Pusty kalendarz makroekonomiczny sprzyja stabilizacji notowań po ubiegłotygodniowym wybuchu zmienności" - wskazał.

Dodał, że od rana złoty lekko traci na wartości. "Po dwóch dniach z rzędu stosunkowo silnej zwyżki wartości i odnotowaniu najniższego poziomu w stosunku do euro od sierpnia ubiegłego roku, w notowaniach musiało przyjść odreagowanie" - podkreślił. W jego ocenie dalsza korekta notowań jest prawdopodobna.

Podobnie uważa analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski. "Już wczoraj po południu było widać zatrzymanie spadków na parach euro-złoty i frank-złoty" - poinformował.

Dodał, że dla pary euro-złoty istotna będzie granica 4,0650-4,0850, a dla pary dolar-złoty poziom 3,28-3,30.

Analityk X-Trade Brokers Marcin Kiepas ocenił, że wtorkowa "deprecjacja złotego jest zwykłą korektą techniczną i nie powinno się doszukiwać czynników fundamentalnych za nią stojących".

"Korekta ta może ograniczyć się do jednego dnia, ale też równie dobrze może przedłużyć się do końca tygodnia. Wszystko zależy od tego, jakie nastroje będą dominować na rynkach globalnych. Niemniej jednak po jej zakończeniu złoty powinien dalej się umacniać" - wskazał. (PAP)

rbk/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz