Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kurski: Solidarna Polska wystawi kandydata na wicemarszałka Sejmu

0
Podziel się:

W dojrzałym parlamentaryzmie wszystkie kluby powinny być reprezentowane w Prezydium Sejmu, również SP - argumentował poseł Kurski.

Kurski: Solidarna Polska wystawi kandydata na wicemarszałka Sejmu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Solidarna Polska wystawi swojego kandydata na wicemarszałka Sejmu - zapowiedział europoseł z tego ugrupowania Jacek Kurski w sobotę. W dojrzałym parlamentaryzmie wszystkie kluby powinny być reprezentowane w Prezydium Sejmu, również SP - argumentował.

_ Solidarna Polska pozwoli sobie wystawić kandydata do konkurencji z kandydaturą Ruchu Palikota, bo uważamy, że życie zweryfikowało nasz projekt polityczny, istniejemy 15 miesięcy _ - mówił polityk w radiowej Trójce.

Pytany, kogo wystawi SP, odpowiedział: - _ Kandydatów u nas jest dostatek - Ludwik Dorn, Beata Kempa, Marzena Wróbel, Andrzej Dera, naprawdę kandydatów mamy wielu _. Jak dodał, zbierze się klub SP i to on zdecyduje.

- _ Uważamy, że w parlamentaryzmie, dojrzałym parlamentaryzmie wszystkie kluby powinny być reprezentowane w prezydium, również Solidarna Polska _ - zaznaczył.

W czwartek klub Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Wandy Nowickiej jako wicemarszałek Sejmu i zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie. Wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne.

W przyszły czwartek Ruch Palikota podejmie decyzję, kto będzie jego kandydatem na funkcję wicemarszałka Sejmu.

W nieoficjalnych rozmowach politycy Ruchu, pytani o nowego kandydata na wicemarszałka Sejmu, najczęściej wymieniali posłankę Annę Grodzką, choć Janusz Palikot zastrzegał, że _ nie ma dziś takiej decyzji _. Sama Grodzka mówiła, że nie otrzymała propozycji. - _ Wiem tylko, że moja kandydatura jest rozważana _ - dodała. Dopytywana, co zrobiłaby, gdyby otrzymała taką ofertę od szefa partii, odpowiedziała, że _ musiałaby to jeszcze przemyśleć _.

Czytaj więcej w Money.pl
Grodzka wicemarszałkiem? Palikot każe czekać do... _ Jesteśmy za tolerancją, ale nie za afirmacją, a postawienie kogoś na takim stanowisku to akceptacja tej ideologii _.
Grodzka wicemarszałkiem? Decyzja w... Dziś ponownie zebrało się prezydium i klub Ruchu, m.in. by rozmawiać o sprawie kandydata na wicemarszałka.
Ziobro nie odpuści. Będzie walczył z korupcją - _ To będzie początek wielkiej ogólnonarodowej akcji politycznej mającej na celu przywrócenie uczciwej Polski _ - zapowiada szef SP Zbigniew Ziobro. Na miejsce wydarzenia wybrał Teatr Dramatyczny.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)