Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kury zagraja w piłkę: "Przegranym nie grozi rosół"

0
Podziel się

Mecze będą atrakcją 24. Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Kury zagraja w piłkę: "Przegranym nie grozi rosół"
(PAP/Adam Ciereszko)
bEhnVhpN

Mecze piłki nożnej rozgrywane przez kury ras rodzimych oraz wystawa polskich ras zachowawczych to atrakcje 24. Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która odbywa się od piątku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Do niedzieli na wystawie zobaczyć będzie można około 1,3 tys. zwierząt. Najlepsze okazy koni, bydła ras mięsnych i mlecznych, trzody chlewnej, owiec, kóz, kaczek i kur, strusi i zwierząt futerkowych prezentuje 400 polskich hodowców. Są też m.in. ryby, raki, żaby, żubronie, jelenie hodowlane, gołębie oraz pszczoły.

Ozdobą wydarzenia jest wystawa polskich ras zachowawczych. W jednym z pawilonów zobaczyć można około 130 zwierząt oraz około 30 stadek drobiu, będących przedstawicielami kilkudziesięciu ras, odmian i rodów zwierząt objętych programami ochrony.

bEhnVhpP

Zaplanowano też pokazy zwierząt na ringach. W tym roku zaprezentują się najpiękniejsze okazy bydła ras mięsnych i mlecznych, trzody chlewnej, zwierząt ras rodzimych oraz koni.

W trakcie wystawy odbędą się konkursy, a także pokaz zaganiania owiec i mecz piłki nożnej kur ras rodzimych.

Jak powiedział Paweł Radomski z Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego, który jest organizatorem rozgrywek, kurze mecze będą się odbywały w sobotę i niedzielę na specjalnie przygotowanej w tym celu murawie._ _

_ - Kury są już na boisku, przedzielone specjalną przegrodą. Zobaczymy, czy w chwili, gdy ją usuniemy a kury dostaną piłkę, będą wiedziały, co z nią zrobić. Może będą za piłką gonić, może będą ją toczyć. Bramki są, więc jak wpadnie w nie piłka, to zaliczymy gola _ - powiedział i dodał, że kury zostaną oznaczone numerami. Zapewnił, że _ przegranej drużynie nie grozi rosół _.

bEhnVhpV

Tegorocznej edycji wystawy towarzyszy Salon Produktu Regionalnego i Tradycyjnego, zorganizowany przy współpracy MTP i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj w Money.pl

bEhnVhqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)