Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwiatkowski spotkał się z matką Chodorkowskiego

0
Podziel się:

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski ma nadzieję, że w czasie
posiedzenia Rady Ministrów Sprawiedliwości UE będzie poruszony temat Michaiła Chodorkowskiego,
rosyjskiego biznesmena skazanego na 8 lat więzienia. We wtorek minister spotkał się z matką
biznesmena.

bEEoWWdN

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski ma nadzieję, że w czasie posiedzenia Rady Ministrów Sprawiedliwości UE będzie poruszony temat Michaiła Chodorkowskiego, rosyjskiego biznesmena skazanego na 8 lat więzienia. We wtorek minister spotkał się z matką biznesmena.

Przebywająca w Polsce matka biznesmena Marina Chodorkowska od lat spotyka się z czołowymi politykami z państw UE oraz USA w sprawie jej syna.

Rzeczniczka resortu Joanna Dębek poinformowała, że na wtorkowym spotkaniu Marina Chodorkowska przedstawiła ministrowi sytuację prawną i faktyczną syna oraz związane z nią wątpliwości.

bEEoWWdP

"Sprawa jest bardzo skomplikowana i delikatna. Dotyczy bowiem z jednej strony wymiaru sprawiedliwości w innym państwie nie będącym członkiem UE, a z drugiej - ochrony podstawowych praw człowieka. Mam nadzieję, że w trakcie zbliżającej się Rady Ministrów Sprawiedliwości Unii Europejskiej poświęcimy jej część rozmów" - zadeklarował Kwiatkowski.

W ramach obecnego wyjazdu Marina Chodorkowska ma też się spotkać m.in. z minister sprawiedliwości Niemiec. Wkrótce Chodorkowska uda się do Brukseli, gdzie czekają ją spotkania z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej.

Michaił Chodorkowski, b. szefa koncernu Jukos po wejściu w konflikt z Kremlem został oskarżony i skazany na karę 8 lat więzienia. Wyrok odbywał najpierw w uranowej kolonii IK-10 w Krasnomieńsku w obwodzie czytyjskim, a obecnie przebywa w moskiewskim areszcie śledczym, bo czeka go kolejny proces, w którym grozi mu kara do 14 lat więzienia.(PAP)

wkt/ abr/ mow/

bEEoWWeq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)