Notowania

wybór szefa mfw
27.05.2011 12:37

"Lagarde - to już pewne". G8 o MFW

Kraje europejskie uważają nominację Christine Lagarde na szefa MFW za przesądzoną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Kraje europejskie uważają nominację Christine Lagarde na szefa MFW za przesądzoną po oświadczeniu sekretarz stanu USA Hillary Clinton, która wyraziła zadowolenie z jej kandydatury - wynika z nieoficjalnych informacji/

_ - Lagarde - to już pewne _ - poinformował agencję AFP anonimowy urzędnik. Wczoraj Hillary Clinton powiedziała, że USA nieoficjalnie popierają wysoko wykwalifikowane kandydatki, które mogłyby stanąć na czele międzynarodowych organizacji, takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Zapytana o kandydaturę minister finansów Francji, Clinton podkreśliła, że Waszyngton nie zajął na razie oficjalnego stanowiska w sprawie kandydatów na dyrektora zarządzającego MFW i uczyni to dopiero po zamknięciu zgłoszeń kandydatur do 10 czerwca.

Według cytowanego przez AFP źródła europejskiego _ trzeba jakoś zrekompensować to krajom BRICS _, grupie państw zrzeszającej pięć głównych potęg wschodzących (Brazylię, Rosję, Indie, Chiny, RPA) w MFW.

W opublikowanym w nocy z wtorku na środę w Waszyngtonie wspólnym komunikacie kraje grupy BRICS domagały się nowej procedury wyboru szefa MFW i odejścia od tradycji powoływania na to stanowisko Europejczyka.

Christine Lagarde chce rządzić MFW (AP, ang.):

Jak poinformowała wczoraj rzeczniczka przebywającego na szczycie G8 prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, Natalia Timakowa, uważa on, że _ kraje grupy BRICS powinny być lepiej reprezentowane w kierownictwie MFW, gdzie na razie panuje europocentryzm _. Rzeczniczka uściśliła jednak, że _ nie chodzi o szefa MFW _.

55-letnia Lagarde zgłosiła swoją kandydaturę na szefa MFW w środę. Drugim kandydatem po dymisji Dominique'a Strauss-Kahna jest szef banku centralnego Meksyku, Agustin Carstens, który zgłosił swoją kandydaturę dwa dni przed Lagarde.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t112720.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/faworytka;ue;zastapi;strauss-kahna;polska;ja;poprze,137,0,838281.html) Faworytka UE zastąpi Strauss-Kahna? Polska ją poprze Mimo zarzutów o udział w aferze korupcyjnej, minister finansów Francji Christine Lagarde zawalczy o stanowisko szefa MFW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t139686.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lagarde;nastepczynia;strauss-kahna;sa;watpliwosci,136,0,833160.html) Lagarde następczynią Strauss-Kahna? Są wątpliwości Minister finansów Francji Christine Lagarde wydaje się być główną kandydatką do objęcia stanowiska dyrektora zarządzającego MFW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t139766.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/milion;dolarow;kaucji;byly;szef;mfw;od;jutra;w;areszcie;domowym,182,0,832694.html) Milion dolarów kaucji. Były szef MFW od jutra w areszcie domowym Dominique Strauss-Kahn, zapisał się dobrze w historii MFW, bo go zmodernizował, ale także źle - bo kończy kadencję w więzieniu w USA.
Tagi: wybór szefa mfw, mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz