Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ławrow: planowane sankcje UE przeciwko władzom Ukrainy to szantaż

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zarzucił w czwartek
Zachodowi stosowanie podwójnych standardów wobec Ukrainy. Planowane sankcje Unii Europejskiej
przeciwko władzom tego kraju określił jako szantaż.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zarzucił w czwartek Zachodowi stosowanie podwójnych standardów wobec Ukrainy. Planowane sankcje Unii Europejskiej przeciwko władzom tego kraju określił jako szantaż.

"Nasi zachodni partnerzy - UE i USA - całą winą za sytuację obarczają władze Ukrainy. Poczynań ekstremistów nie kwalifikują tak, jak te na to zasługują. Bardzo to nas niepokoi, ponieważ są to podwójne standardy" - oświadczył Ławrow, którego cytują agencje Interfax i ITAR-TASS.

Szef dyplomacji ocenił, że sankcje wizowe wprowadzone przez Stany Zjednoczone wobec przedstawicieli władz Ukrainy odpowiedzialnych za krew na ulicach Kijowa stanowią "dodatkową zachętę dla opozycji, by była nieustępliwa". "Unia Europejska też usiłuje omówić zastosowanie sankcji. Jednocześnie na Ukrainę przyjeżdżają nieproszone misje. Działania takie przypominają szantaż" - oznajmił.

Ławrow również wyraził zdumienie z powodu napływających z Waszyngtonu oświadczeń na temat sytuacji na Ukrainie. "Szczególne zdziwienie odczuwamy, gdy anonimowe źródła wyrażają niezadowolenie, że nie mogą dodzwonić się do szefów resortów siłowych Ukrainy" - powiedział.

Rosyjski minister oznajmił, że dochodzące z zachodnich stolic żądania przeprowadzenia na Ukrainie wcześniejszych wyborów prezydenckich i parlamentarnych oraz utworzenia koalicyjnego rządu stanowią próbę narzucenia Ukraińcom wyboru na rzecz Unii Europejskiej. (PAP)

mal/ cyk/ ap/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)