Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsce
15.09.2007 16:56

Legutko: lata rządów PiS dobrze przysłużyły się Polsce

Minister edukacji narodowej, prof. Ryszard Legutko podczas sobotniej konwencji PiS w Krakowie ocenił, że "ostatnie dwa lata, które były latami rządów PiS, dobrze przysłużyły się Polsce".

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister edukacji narodowej, prof. Ryszard Legutko podczas sobotniej konwencji PiS w Krakowie ocenił, że "ostatnie dwa lata, które były latami rządów PiS, dobrze przysłużyły się Polsce".

"Mimo rozmaitych politycznych awantur, scen gorszących, mimo kłopotów koalicyjnych i horrendalnej kampanii anty-PiS-owskiej to jest okres dobrego rządzenia. Dwa lata temu rozpoczęło się dzieło naprawy państwa i sądzę, że dzieło to powinno być kontynuowane" - powiedział Legutko.

Do inteligencji - nauczycieli, profesorów, dziennikarzy, twórców - prof. Legutko zaapelował, by swoimi pomysłami i inicjatywami wsparli proces naprawy systemu kształcenia i projekty zmian w sferze nauki i kultury. Zwracając się do inteligencji, która nie sympatyzuje z PiS, zaapelował zaś o poprawę języka debaty publicznej.

"Doszło do zdegradowania języka debaty publicznej. Ta część naszej inteligencji zepsuła język, którym powinna opisywać rzeczywistość. Posługiwała się językiem opozycji politycznej" - mówił. "Co przystoi opozycji politycznej - choć i tu można debatować - nie przystoi inteligencji. Inteligentowi przystoi zachować dystans i roztropność, w sposób spokojny oceniać rzeczywistość zachowując swej sympatie i antypatie" - dodał.

Do inteligencji sprzyjającej PiS prof. Legutko zaapelował o włączenie się w debatę o przyszłym kształcie Polski.

"Nie ma lepszej oferty dla polskiej inteligencji niż oferta PiS. Zapraszamy" - zakończył swoje wystąpienie prof. Legutko, który z listy PiS w okręgu krakowskim ma kandydować do Senatu.(PAP)

wos/ ura/

Tagi: polsce, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz