Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami

0
Podziel się

Tradycyjną "Niedzielą Nowoorleańską", czyli koncertami w kawiarenkach na
Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się XIV Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami.

bEhfsLCd

Tradycyjną "Niedzielą Nowoorleańską", czyli koncertami w kawiarenkach na Rynku Głównym w Krakowie rozpoczął się XIV Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami.

Podczas imprezy, która potrwa do końca miesiąca, wystąpią zagraniczne i polskie gwiazdy jazzu. Wśród zaproszonych wykonawców znaleźli się m.in. NDR Big Band, Władysław Sendecki, Maria Schneider, Joe Lovano, Joao Bosco, Nils Landgren, Bobo Stenson czy Jan Wróblewski.

W dniach 16, 17 i 18 lipca w Operze Krakowskiej odbędą się koncerty osiemnastoosobowego big-bandu NDR Big Band. Podczas swych trzech koncertów orkiestra wystąpi w towarzystwie określanej mianem jednej z największych ikon współczesnego jazzu Marii Schneider, wirtuoza jazzowego saksofonu - Joe Lovano, szwedzkiego puzonisty jazzowego i funkowego - Nilsa Landgrena oraz słynnego śpiewaka, gitarzysty i kompozytora muzyki brazylijskiej - Joao Bosco.

bEhfsLCf

18 lipca odbędzie się Krakowska Noc Jazzu. W jej ramach planowanych jest wiele koncertów plenerowych oraz wielogodzinne improwizacje w klubach. Tegoroczna Noc Jazzu skoncentrowana będzie wokół postaci krakowskiego pianisty Władysława Sendeckiego.

Koncert finałowy zaplanowany został 31 lipca na dziedzińcu Pałacu Pod Baranami. W jego pierwszej części wraz z Funk de Nite na trąbce zagra Christoph Titz - mistrz konwencji smooth - jazz. W drugiej odsłonie koncertu wystąpi 80-letni saksofonista Herb Geller.

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, krakowska Piwnica pod Baranami jest jedną z kolebek polskiego jazzu. W latach 60-tych grywali tam m.in.: Tomasz Stańko, Zbigniew Seifert, Janusz Muniak, Jan Jarczyk i Janusz Stefański, natomiast w latach 70-tych i 80-tych: Jarek Śmietana, Krzysztof Ścierański oraz Andrzej Cudzich. (PAP)

rgr/ itm/

bEhfsLCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)