Notowania

libia
02.10.2013 23:26

Libia: Atak na ambasadę Rosji w Trypolisie

Grupa uzbrojonych napastników wdarła się na teren ambasady Rosji w stolicy Libii, Trypolisie - poinformowały libijskie media, powołując się na miejscowe źródła bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Napastnicy ostrzelali rosyjską placówkę i podpalili znajdujący się na jej terenie samochód, a następnie uciekli. Podczas tego ataku nikt z pracowników ambasady nie ucierpiał.

Libijskie media przypuszczają, że napad mógł być odwetem za śmierć libijskiego pilota wojskowego, który we wtorek został zamordowany przez Rosjankę. Podczas przesłuchania kobieta miała przyznać się do zabójstwa i powiedzieć, że zamordowała pilota, gdyż popierał on rebelię przeciwko Muammarowi Kadafiemu.

Czytaj więcej w Money.pl
ONZ jest "zakładnikiem" Rosji? Ambasador USA przy ONZ Samantha Power dodała, że nie ma powodów do optymizmu w sprawie postawy Rosji w kwestii syryjskiego konfliktu.
Amerykańskie ambasady już bezpieczne? Jedenaście z 19 ambasad USA na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej zamkniętych z obawy przed atakiem terrorystycznym ze strony Al-Kaidy wznowiło dziś pracę.
20 skazanych za atak na ambasadę USA Tunezyjski sąd orzekł dla nich wyroki dwóch lat więzienia w zawieszaniu. Chodzi o ubiegłoroczny atak na placówkę w Tunisie.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz