Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Kadafi: Nie poddamy się, w końcu wygramy

0
Podziel się

Nie przestaniemy walczyć, to my zwyciężymy - ogłosił libijski
dyktator Muammar Kadafi w telewizyjnym wystąpieniu na żywo adresowanym do jego zwolenników w nocy z
wtorku na środę.

bEhVkvWt

Nie przestaniemy walczyć, to my zwyciężymy - ogłosił libijski dyktator Muammar Kadafi w telewizyjnym wystąpieniu na żywo adresowanym do jego zwolenników w nocy z wtorku na środę.

"Nie poddamy się. Pokonamy ich wszelkimi środkami. Jesteśmy gotowi do walki, niezależnie od tego, czy będzie długa, czy krótka. Ostatecznie to my wygramy" - mówił w wystąpieniu.

Zagraniczni reporterzy przebywający w Trypolisie zostali poinformowani, że libijski przywódca przemawiał z ogrodzonego kompleksu w tym mieście, a przemówienie kierował do swoich zwolenników, którzy dokoła jego siedziby utworzyli żywą tarczę, by chronić swojego przywódcę.

bEhVkvWv

"Tu zostaję, tu jest mój dom, zostaję w moim namiocie" - zapewnił Kadafi.

Po przemówieniu odbył się pokaz sztucznych ogni. W centrum libijskiej stolicy słychać było wiwaty i strzały oddawane w powietrze.

Operację międzynarodowej koalicji prowadzoną w Libii Kadafi nazwał "nieuzasadnioną napaścią", za którą stoi "banda faszystów".

Koalicja USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady i Włoch przystąpiła w sobotę do operacji "Świt Odysei", mającej powstrzymać ataki wojsk Muammara Kadafiego na ludność cywilną. (PAP)

bEhVkvWB

akl/

8618406 8618414

bEhVkvWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)