Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Libia może stać się drugą Somalią"

0
Podziel się

Były minister spraw zagranicznych Libii Musa Muhammad Kusa
zaapelował do wszystkich stron konfliktu o zapobieżenie rozpadowi kraju.

"Libia może stać się drugą Somalią"
(PAP/EPA)
bDALDkKZ

Były minister spraw zagranicznych Libii Musa Muhammad Kusa zaapelował do wszystkich stron konfliktu o zapobieżenie rozpadowi Libii i przekształceniu się konfliktu w wojnę domową.

- _ Zwracam się z prośbą do każdego, do wszystkich stron o podjęcie działań w celu uniknięcia wtrącenia Libii w wojnę domową. Doprowadziłoby to do rozlewu krwi i przekształciłoby Libię w nową Somalię _ - powiedział Kusa w oświadczeniu przekazanym BBC.

Dodał, że _ jedność Libii jest koniecznym warunkiem jakiegokolwiek rozwiązania _. Jego zdaniem _ osiągną je sami Libijczycy w drodze dyskusji i demokratycznego dialogu _.

bDALDkLb

Kusa, który 12 dni temu zbiegł do Londynu, był od lat 70. ubiegłego wieku jednym z najbliższych współpracowników i doradców Muammara Kaddafiego. W swym oświadczeniu podkreślił, że zdecydował się na opuszczenie kraju _ kiedy Libijczycy zaczęli tracić poczucie bezpieczeństwa i stabilizację _.

Jest on, jak dotychczas najwyższym rangą, byłym funkcjonariuszem władz libijskich, który opuścił Kaddafiego. W ub. tygodniu policja brytyjska przesłuchiwała go na okoliczność zamachu bombowego na samolot amerykańskich linii lotniczych PanAm w roku 1988, który spadł koło szkockiej miejscowości Lockerbie. W zamachu zginęli wszyscy pasażerowie i załoga.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t85356.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/musa;kusa;bez;sankcji,80,0,806480.html) Musa Kusa bez sankcji Amerykanie próbują w ten sposób zachęcić do ucieczki innych współpracowników Kaddafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t136892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;powstancy;odrzucili;plan;pokojowy,58,0,810554.html) Libia: Powstańcy odrzucili plan pokojowy Domagają się bezwzględnego odejścia Muammara Kaddafiego i jego synów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t137107.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;chce;pokoju;naloty;beda;trwac,213,0,810197.html) Kaddafi chce pokoju? Naloty będą trwać NATO będzie dalej brać na cel siły Muammara Kadafiego, dopóki będą one zagrażać ludności cywilnej.
bDALDkLC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)