Notowania

sytuacja w libii
10.04.2012 18:28

Libia nie chce wydać syna Kadafiego

Władze Libii odwołały się od wydanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazu niezwłocznego przekazania Trybunałowi syna Muammara Kadafiego (na zdjęciu).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jesse B. Awalt/public domain/ DefenseImagery.mil)

Władze Libii odwołały się od wydanego przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazu niezwłocznego przekazania Trybunałowi syna Muammara Kadafiego (na zdjęciu), Saifa al-Islama. MTK chce osądzić syna dyktatora za zbrodnie przeciwko ludzkości.

W złożonym we wtorek odwołaniu władze libijskie argumentują, że osądzenie Saifa al-Islama w Libii, a nie w Hadze, jest _ sprawą najwyższej wagi państwowej _. Saif al-Islam został oskarżony przez prokuratorów MTK o mordowanie i prześladowania cywilów podczas libijskiego powstania, które w zeszłym roku obaliło reżim jego ojca.

W poniedziałek władze libijskie zapowiadały, że proces Saifa al-Islama rozpocznie się _ wkrótce _, a wyrok zostanie wydany w połowie czerwca. Saif al-Islam został schwytany w południowej, pustynnej części Libii w listopadzie ubiegłego roku; władze libijskie od początku zapowiadały, że najstarszy syn obalonego dyktatora nie zostanie przekazany MTK, lecz będzie sądzony w kraju.

Saifa schwytali rewolucjoniści z Zintanu i przetrzymują go w zachodniej Libii, negocjując jego przekazanie rządowi libijskiemu. Rzecznik rady wojskowej Zintanu, Hassan Dżwaili, potwierdził w poniedziałek, że Saif ostanie przekazany władzom w Trypolisie _ w tym tygodniu, bez żadnych warunków _.

Czytaj więcej w Money.pl
Przejęli majątek Kadafiego za ponad mld euro Wśród zajętego przez policję skarbową majątku są fundusze, akcje, czy udziały w klubie piłkarskim.
Libia odmawia Unii i USA. "To niesprawiedliwe" Organizacje międzynarodowe apelują o sprawiedliwy proces syna byłego libijskiego dyktatora.
Tagi: sytuacja w libii, kadafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz