Notowania

wojna w libii
02.05.2011 18:06

Libia: Pogrzeb syna i wnuków Kaddafiego. Ostrzał Misraty

W pogrzebie uczestniczyło około 2000 ludzi, którzy nieśli flagi, podobizny Kaddafiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siły Muammara Kaddafiego prowadziły ataki na obleganą od dwóch miesięcy Misratę. W Trypolisie odbył się pogrzeb syna i trójki wnuków Kadafiego, zabitych w nalocie NATO.

Oddziały Kaddafiego kontynuowały w poniedziałek ataki na powstańców w Misracie, bombardując i ostrzeliwując rakietami port trzeci dzień z rzędu i zakłócając operacje dostarczenia zapasów drogą lądową do obleganego miasta.

Powstańcy w Misracie skarżyli się, że NATO nie przybyło z pomocą, tymczasem samoloty Sojuszu dokonały w nocy ataku na pozycje libijskich sił rządowych w pobliżu kontrolowanego przez powstańców miasta Zintan. Według agencji Reuters zniszczono co najmniej 10 czołgów i pojazdów.

Tymczasem w Trypolisie odbył się pogrzeb najmłodszego syna Kadafiego, 29-letniego Saifa al-Araba, oraz trzech wnuków libijskiego dyktatora. W pogrzebie uczestniczyło około 2000 ludzi, którzy nieśli flagi, podobizny Kaddafiego i wznosili okrzyki na jego cześć.

W reakcji na wieść, że w ataku NATO zginął syn i trzej wnukowie Kaddafiego, tłum w Trypolisie zaatakował w niedzielę placówki dyplomatyczne Wielkiej Brytanii, USA i Włoch oraz biura ONZ. Po ataku organizacja wycofała z Libii personel.

Turcja, która ma poważne powiązania biznesowe z Libią i próbuje działać jako mediator, również ewakuowała swoją ambasadę w Trypolisie, która reprezentuje też interesy brytyjskie i australijskie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t138286.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;silne;eksplozje;w;misracie,211,0,821203.html) Libia: Silne eksplozje w Misracie Trzynaście silnych wybuchów wstrząsnęło wczoraj późnym wieczorem Misratą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t138358.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/biskup;potwierdza;smierc;syna;kaddafiego;ambasador;wydalony,81,0,821585.html) Biskup potwierdza śmierć syna Kaddafiego. Ambasador wydalony Wielka Brytania zdecydowała o usunięciu z kraju libijskiego ambasadora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t89927.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;krytykuje;nato;za;atak;na;trypolis,21,0,821525.html) Rosja krytykuje NATO za atak na Trypolis Chodzi o bombardowanie, w którym miał zginąć jeden z synów libijskiego dyktatora.
Tagi: wojna w libii, kaddafi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz