Notowania

wiadomości
30.08.2011 19:16

Libia: Powstańcy: w rewolcie zginęło 50 tys. ludzi

Od wybuchu rewolty w Libii przeciwko Muammarowi Kadafiemu sześć miesięcy temu zginęło tam ok. 50 tys. ludzi - poinformował we wtorek przedstawiciel powstańczych władz Hiszam Buhagiar.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Od wybuchu rewolty w Libii przeciwko Muammarowi Kadafiemu sześć miesięcy temu zginęło tam ok. 50 tys. ludzi - poinformował we wtorek przedstawiciel powstańczych władz Hiszam Buhagiar. *

Pułkownik Buhagiar, dowódca sił wrogich Kadafiemu, które tydzień temu zajęły stolicę kraju, Trypolis, sprecyzował, że w walkach w miastach Misrata i Zlitan w zachodniej Libii śmierć poniosło między 15 tys. a 17 tys. ludzi. W górach Dżabal Nafusa (Góry Zachodnie) walki także kosztowały życie wielu osób - dodał.

"Potem były Adżdabija i Brega. Tam też zginęło wielu ludzi" - mówił libijski dowódca, odnosząc się do miast położonych na wschodzie kraju.

Buhagiar wskazał, że powstańcy "oswobodzili 28 tys. więźniów". Podkreślił, że statystyki uwzględniają zarówno tych, którzy zginęli w starciach z siłami Kadafiego, jak i zaginionych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Tych ostatnich powstańcy uważają za zabitych.

Kilka dni temu szef powstańczej Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mustafa Dżalil szacował, że w powstaniu przeciwko Kadafiemu zginęło 20 tys. ludzi. Zastrzegał, że nie ma na razie precyzyjnych danych. (PAP)

ksaj/ ro/

9682797

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz