Notowania

wiadomości
20.03.2011 02:07

Libia: Strzały w Trypolisie; bombardowanie w Bengazi

W niedzielę nad ranem w libijskiej stolicy Trypolisie słychać było strzały m.in. z karabinów maszynowych oraz eksplozje, a siły Muammara Kadafiego bombardowały dzielnice powstańczej stolicy Bengazi na wschodzie Libii - podała agencja Reutera.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W niedzielę nad ranem w libijskiej stolicy Trypolisie słychać było strzały m.in. z karabinów maszynowych oraz eksplozje, a siły Muammara Kadafiego bombardowały dzielnice powstańczej stolicy Bengazi na wschodzie Libii - podała agencja Reutera. *

Według reporterów agencji, w Trypolisie rozlegały się odgłosy długiego ostrzału artylerii przeciwlotniczej, wybuchy oraz strzały z broni maszynowej, a także okrzyki: "Bóg jest największy".

Niebo rozświetlały pociski smugowe, nazywane tak od jasnej smugi, które zostawiają za sobą w czasie lotu. Dzięki temu służą m.in. poprawie celności ognia.

Reuters powołując się na anonimowe źródła podał, że siły Kadafiego użyły czołgów i rakiet w ataku na Bengazi. Część mieszkańców uciekła do meczetów w poszukiwaniu schronienia.

W sobotę Bengazi znalazło się pod intensywnym ostrzałem sił Kadafiego. Według telewizji Al-Dżazira podczas ataku zginęło co najmniej 8 osób, wiele zostało rannych. (PAP)

akl/

8594960 8594955 8594966 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz