Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Libia: Syn Kadafiego chce negocjacji z rebeliantami

0
Podziel się

#
dochodzą wypowiedzi syna Kadafiego o sytuacji na wschodzie Libii, inspiratorach zamieszek i
najemnikach
#

bEgmJCAB

# dochodzą wypowiedzi syna Kadafiego o sytuacji na wschodzie Libii, inspiratorach zamieszek i najemnikach #

26.02. Trypolis (PAP/Reuters, dpa) - Saif al-Islam Kadafi, syn libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, oświadczył w piątek, że ma nadzieję na rozpoczęcie w sobotę negocjacji z rebeliantami w sprawie przerwania walk na zachodzie kraju. Jednocześnie zapowiedział przywrócenie kontroli nad wschodnią częścią Libii.

Saif al-Islam Kadafi powiedział, że wierne jego ojcu oddziały powstrzymują się od walk na zachodzie kraju i ma nadzieję, że w najbliższych godzinach dojdzie do rozmów w sprawie zawieszenia broni. "Armia zdecydowała się przerwać ataki na terrorystów i tym samym dać szansę na negocjacje" - stwierdził syn libijskiego dyktatora.

bEgmJCAD

Potwierdził, że walki toczyły się w dwóch miastach na zachodzie kraju, w Misracie i w Zawiji. "Tak, mamy tam problemy" - przyznał Saif al-Islam Kadafi.

Syn Kadafiego potwierdził, że władze straciły kontrolę nad wschodnią częścią kraju. "Mogę zapewnić, że wkrótce odzyskamy panowanie nad miastami na wschodzie Libii" - powiedział. Saif al-Islam Kadafi obarczył islamistów odpowiedzialnością za rewoltę w kraju. Zaprzeczył także, że władze wykorzystują zagranicznych najemników do walki z demonstrantami. (PAP)

8425730 8426278

bEgmJCBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)