Notowania

wiadomości
28.03.2011 13:21

Libia: TV: powstańcy przejęli kolejną miejscowość na wschodzie

Powstańcy we wschodniej Libii przejęli kolejną miejscowość z rąk sił lojalnych wobec Muammara Kadafiego, położoną ok. 120 km od Syrty Nofilię - podała w poniedziałek arabska telewizja Al-Dżazira.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Powstańcy we wschodniej Libii przejęli kolejną miejscowość z rąk sił lojalnych wobec Muammara Kadafiego, położoną ok. 120 km od Syrty Nofilię - podała w poniedziałek arabska telewizja Al-Dżazira. *

Nofilia leży na zachód od Ben Dżawad, które przeszło w ręce powstańców w niedzielę, jest oddalona ok. 120 km od Syrty - rodzinnego miasta Muammara Kadafiego.

Telewizja Al-Dżazira poinformowała, że siły Kadafiego znajdują się ok. 30 km od Syrty.

"To jest linia frontu. Armia się tu zatrzymała i my też się tu zatrzymujemy" - powiedział agencji Reuters 21-letni powstaniec Mohamed al-Turki w punkcie kontrolnym ok. 15 km na zachód od Ben Dżawad.

Na razie nie ma potwierdzenia doniesień o zdobyciu Syrty, o czym informował w poniedziałek rzecznik powstańców. Dziennikarze, w tym Reutera i AFP, którzy uczestniczyli w zorganizowanej w poniedziałek przez władze libijskie wycieczce do Syrty, powiedzieli, że nie ma oznak, iż rodzinne miasto Kadafiego zostało przejęte przez partyzantów. Syrta liczy 120 000 mieszkańców.(PAP)

8656531 8656491 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz