Notowania

wiadomości
14.09.2011 14:46

Libia: Wysłannik USA chwali nowe władze

Wysoki rangą wysłannik amerykański Jeffrey Feltman oświadczył w środę w Trypolisie, że Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjmują przejmowanie przez tymczasowy rząd Libii coraz większej kontroli nad siłami bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wysoki rangą wysłannik amerykański Jeffrey Feltman oświadczył w środę w Trypolisie, że Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjmują przejmowanie przez tymczasowy rząd Libii coraz większej kontroli nad siłami bezpieczeństwa. *

Zapowiedział też, że USA jak najszybciej otworzą ambasadę w stolicy kraju.

Feltman zapewnił w komunikacie, że Stany Zjednoczone są zdecydowane kontynuować operacje militarne z NATO tak długo, jak długo trzeba będzie chronić libijskich cywilów.

Feltman spotkał się z przewodniczącym Narodowej Rady Libijskiej Mustafą Dżalilem.

Dżalil zapowiadał w zeszłym tygodniu, że kierowany przez niego komitet wykonawczy Narodowej Rady Libijskiej przeniesie się ze swej dotychczasowej siedziby w Bengazi do Trypolisu do końca bieżącego tygodnia.

Tymczasem samoloty NATO kontynuują naloty na ostatnie bastiony obalonego przywódcy Libii Muammara Kadafiego. W niedzielę ataki koncentrowały się na jego mieście rodzinnym - Syrcie.(PAP)

mw/ kar/

9782330

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz