Notowania

katastrofa kolejowa
11.07.2013 07:12

Liczba ofiar katastrofy kolejowej wzrosła do 20

Uprzedzono, że wszystkie osoby uznawane za zaginione najprawdopodobniej także nie żyją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze kanadyjskiej prowincji Quebec przyznają, że wszystkie osoby uznawane za zaginione najprawdopodobniej także nie żyją.

Liczbę zaginionych, po weryfikacji, zmniejszono z 60 do 30. W połączeniu z osobami, których zwłoki odnaleziono łączna liczba ofiar wykolejenia się i pożaru wagonów cystern wyniosłaby 50.

_ - Skontaktowaliśmy się z rodzinami tych 50 osób, prawdopodobnie nieżyjących _ - powiedział inspektor policji Michel Forget.

Szef kolejowej firmy Rail World Inc., do której należał pociąg, Edward Burkhardt, oświadczył w środę, że do tragicznej w skutkach katastrofy pociągu w kanadyjskiej prowincji Quebec doszło z winy obsługi, która nie zaciągnęła ręcznych hamulców.

Katastrofa kolejowa w Quebecu. Wzrosła liczba ofiar wybuchu cystern

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/katastrofa-kolejowa-w-quebecu-wzrosla-liczba-ofiar-wybuchu-cystern-g560734.html) Burkhardt dodał, że w obowiązkach zawieszony został maszynista pociągu. Ów maszynista zeznał, że zaciągnął 11 ręcznych hamulców, ale _ sądzimy, że to nieprawda _ - oświadczył Burkhardt. _ Początkowo mu uwierzyliśmy, ale teraz nie wierzymy _.

Złożony z pięciu lokomotyw i 72 wagonów-cystern pociąg, który przewoził ropę z amerykańskiego stanu Północna Dakota do wschodniej Kanady, został odstawiony na bocznicę na noc w odległości 13 kilometrów od Lac-Megantic.

Na krótko przed godz. 1 skład zaczął się staczać po pochyłości i wykoleił się w centrum miasta. Cztery zawierające po ponad 100 tys. litrów ropy cysterny zapaliły się i wybuchły. Eksplozje i wywołany nimi pożar spowodowały znaczne zniszczenia w liczącym 6 tys. mieszkańców miasteczku, położonym około 250 kilometrów na wschód od Montrealu.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar pociągu. 80 osób jest zaginionych Pociąg wiozący paliwo wykoleił się i stanął w płomieniach, które objęły zabudowania. Media donoszą o jednej ofierze śmiertelnej, ale służby ratunkowe przyznają, że zmarłych może być więcej.
Ofiar po wybuchu cystern jest więcej Część pogorzeliska jest wciąż niedostępna ze względu na ryzyko dalszych wybuchów.
Eksplozja pociągu. Zaginęło około 60 osób Ogień objął około 30 okolicznych domów.
Tagi: katastrofa kolejowa, kanada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz