Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lider łódzkiej Samoobrony kandydatem na prezydenta Łodzi

0
Podziel się:

Szef łódzkich struktur Samoobrony Paweł Frankowski został oficjalnym kandydatem
tej partii w wyborach na prezydenta Łodzi. On sam poinformował o tym w czwartek dziennikarzy.

Szef łódzkich struktur Samoobrony Paweł Frankowski został oficjalnym kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Łodzi. On sam poinformował o tym w czwartek dziennikarzy.

Dodał, że działacze Samoobrony wystartują również w wyborach do łódzkiej rady miejskiej i sejmiku województwa łódzkiego. "Idziemy do wyborów pod własnym szyldem" - zaznaczył.

Frankowski przyszedł na konferencję prasową w czarnym krawacie. Jak wyjaśnił, to "symbol żałoby, która może nastać w tym mieście po wyborze na prezydenta kandydata PO lub PiS". Według niego, po ich wyborze nie ma co liczyć na rozwój Łodzi.

Oprócz Frankowskiego kandydatami w listopadowych wyborach na prezydenta Łodzi są już: obecny wiceprezydent miasta i szef SLD w regionie Dariusz Joński, b. wiceprezydent Łodzi, bliski współpracownik b. prezydenta Jerzego Kropiwnickiego - Włodzimierz Tomaszewski oraz b. wiceprezydent Hanna Zdanowska z PO.

Nie wiadomo jeszcze, kogo wskaże PiS. Prawdopodobnie nazwisko kandydata zostanie podane na początku przyszłego tygodnia. Działacze będą wybierać między b. wiceprezydentem Markiem Michalikiem, a obecnym wiceprzewodniczącym łódzkiej rady miejskiej Krzysztofem Piątkowskim.(PAP)

jaw/ ura/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)