Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Liga Arabska: Nie będzie rozmów z palestyńsko-izraelskich

0
Podziel się

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas nie rozpocznie
bezpośrednich lub pośrednich rozmów z Izraelem bez rezygnacji z zamiaru budowy 1600 domów dla
osadników żydowskich we wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu - poinformował w środę
sekretarz generalny Ligi Arabskiej Amr Mussa.

bDaiqdVh

*Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas nie rozpocznie bezpośrednich lub pośrednich rozmów z Izraelem bez rezygnacji z zamiaru budowy 1600 domów dla osadników żydowskich we wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu - poinformował w środę sekretarz generalny Ligi Arabskiej Amr Mussa. *

"Palestyński prezydent postanowił, że nie rozpocznie obecnie tych rozmów. Strona palestyńska nie jest gotowa do negocjacji w obecnych warunkach" - powiedział Mussa na konferencji prasowej po zwołanym w trybie pilnym spotkaniu ambasadorów 13 państw członkowskich Ligi w Kairze.

Reuters podkreśla, że jest to dotkliwy cios dla podejmowanych przez amerykańską dyplomację wysiłków nakłonienia Palestyńczyków i Izraelczyków do rozpoczęcia rozmów na temat kompleksowego uregulowania stosunków wzajemnych.

bDaiqdVj

Zamiar budowy nowych osiedli dla osadników żydowskich wywołał falę protestów i demonstracji Palestyńczyków. W protestach wzięło też udział wielu pacyfistycznie nastawionych Izraelczyków.

Wiceprezydent USA Joe Biden ostro skrytykował w środę izraelskie plany budowy nowych osiedli we wschodniej Jerozolimie i Zachodnim Brzegu Jordanu.(PAP)

jm/

5831287,5831334

bDaiqdVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)