Notowania

wiadomości
11.01.2012 21:07

Liga Arabska odracza dosłanie obserwatorów do Syrii

Liga Arabska opóźnia wysłanie większej liczby obserwatorów do Syrii po poniedziałkowym ataku w mieście Latakia, gdzie jedenastu obserwatorów zostało lekko rannych - poinformowała w środę Liga.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Liga Arabska opóźnia wysłanie większej liczby obserwatorów do Syrii po poniedziałkowym ataku w mieście Latakia, gdzie jedenastu obserwatorów zostało lekko rannych - poinformowała w środę Liga. *

"Opóźnia się wysłanie obserwatorów, którzy mieli jechać do Damaszku pod koniec tego tygodnia" - poinformował zawiadujący z Kairu operacjami obserwatorów Adnan al-Chodair, wyjaśniając, że trzeba poczekać na "wyklarowanie się" sytuacji po ataku w Latakii.

Pojazdy, którymi jechali obserwatorzy, zostały zaatakowane przez protestujących w portowym mieście Latakia. Nikt do obserwatorów nie strzelał, a obrażenia, które odnieśli, nie były poważne i nikt nie wymagał hospitalizacji.

Liga Arabska obwiniła o napaść uczestników protestów antyrządowych, lecz zarzuciła władzom w Damaszku, że nie chronią obserwatorów.

Misja obserwatorów ma ustalić, czy Syria stosuje się do uzgodnień zobowiązujących ją do zaprzestania przemocy wobec opozycji.

Według ONZ w tłumieniu protestów przez siły bezpieczeństwa w Syrii zginęło łącznie ponad 5 tys. ludzi. Tymczasem prezydent Syrii Baszar el-Asad wygłosił we wtorek przemówienie; zapowiedział w nim pewne zmiany, ale nie takie, które przekonałyby opozycję, domagającą się oddania władzy przez rodzinę Asadów, która rządzi krajem od około 40 lat.(PAP)

mmp/ mc/

10559845 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz