Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Linie lotnicze w dołku. Prognozuja miliardowe straty

0
Podziel się:

Europejskie linie lotnicze mogą w tym roku odnotować straty
wysokości 1,1 miliarda dolarów - poinformowało w poniedziałek Międzynarodowe Zrzeszenie
Przewoźników Powietrznych (IATA). Jeszcze w marcu prognozowano straty na poziomie 600 milionów
dolarów.

Linie lotnicze w dołku. Prognozuja miliardowe straty
(Michael Kappel/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Branża lotnicza Starego Kontynentu może w tym roku odnotować straty wysokości 1,1 miliarda dolarów - poinformowało Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA). Jeszcze w marcu prognozowano straty na poziomie 600 milionów dolarów.

Niezmieniona została natomiast prognoza dla linii lotniczych na całym świecie. Według zrzeszenia ich zysk ma wynieść w sumie około 3 miliardów dolarów. Na dorocznym spotkaniu w Pekinie dyrektor generalny IATA Tony Tyler zwrócił uwagę na różnice w poszczególnych regionach.

- _ Perspektywy amerykańskich linii lotniczych (w tym w Ameryce Łacińskiej) poprawiają się w 2012 roku. Reszta świata ma ograniczoną rentowność. Jeśli chodzi o linie europejskie, środowisko biznesowe gwałtownie się pogarsza, co skutkuje znacznymi stratami _ - oświadczył. Podkreślił, że na przeszkodzie stoi _ trwający kryzys zadłużenia, który się pogłębia _.

Wśród pozytywnych tendencji Tyler wskazał m.in. spadek cen paliwa, większy niż prognozowano ruch pasażerski i lepsze perspektywy dla lotniczego transportu towarowego. To kolejny rok strat dla sektora, który w 2011 roku osiągnął zysk 7,9 miliarda dolarów, a w 2010 roku - 15,8 mld USD.

Tyler krytycznie wypowiedział się ponadto o wprowadzeniu Europejskiego Programu Handlu Emisjami (ETS), który określił jako _ przeszkodą wytwarzającą podziały i uniemożliwiającą rzeczywisty wzrost _.

Od tego roku międzynarodowi przewoźnicy korzystający z unijnych lotnisk zostali włączeni do unijnego systemu handlu emisjami CO2 (ETS). Płaceniu za unijne pozwolenia sprzeciwiają się m.in. USA, Chiny, Rosja, Brazylia i Indie. IATA zrzesza około 240 linii lotniczych z całego świata, w tym PLL LOT.

Czytaj więcej o branży lotniczej w Money.pl
Minister ujawnia, kto może kupić PLL LOT Baniak powiedział dziś, że na początku czerwca w Turcji będzie rozmawiał w sprawie ewentualnej sprzedaży PLL LOT firmie Turkish Airlines.
Brabus będzie miał swój prywatny odrzutowiec Niemiecki tuner poszukuje nowych horyzontów. Dlatego firma postanowiła wejść na rynek prywatnych odrzutowców. Oczywiście nie będzie projektować całych maszyn, a jedynie ich wnętrza
Linie lotnicze sprzeciwiają się Unii. Przez... Szefowie europejskich linii lotniczych skrytykowali politykę UE ws. pozwoleń na emisję CO2.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)