Notowania

slużba zdrowia
18.05.2011 14:16

List 12 do prezesa PiS. Bronią Kopacz

Onkolodzy wyrażają protest przeciwko niesprawiedliwej - ich zdaniem - ocenie działań Kopacz, wyrażonej przez prezesa PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Dwunastu znanych polskich onkologów skierowało list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym pozytywnie oceniają pracę minister zdrowia Ewy Kopacz. To odpowiedź na wniosek PiS o wotum nieufności wobec niej. *

List przekazano m.in. do wiadomości premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

Onkolodzy wyrażają protest przeciwko niesprawiedliwej - ich zdaniem - ocenie działań Kopacz, wyrażonej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PiS we wtorek złożyło w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz; uważa ją za złą minister, fatalnie ocenianą przez Polaków.

Pod listem podpisało się 12 onkologów, m.in.: kierownik Kliniki i Zakładu Radioterapii UM w Łodzi prof. Jacek Fijuth, kierownik Katedry i Zakładu Onkologii UM w Lublinie prof. Maria Mazurkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii UM w Gdańsku prof. Jacek Jassem oraz prezes Polskiej Unii Onkologii dr Janusz Meder.

_ Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć o ogromnym zaangażowaniu pani minister w działania na rzecz poprawy dostępności pacjentów do leczenia onkologicznego, czego wymownym dowodem jest istotne zwiększenie nakładów na to leczenie _ - piszą onkolodzy. _ Onkologia jest priorytetem tego rządu. Pani minister zdrowia daje na to liczne dowody, realizując konsekwentnie przyjętą strategię _ - dodają.

Podkreślają ponadto, że w wyniku działań rządu uzyskano w Polsce znaczący rozwój diagnostyki onkologicznej i możliwości leczniczych; wprowadzono zawansowane technologie (tworząc między innymi sieć dziewięciu ośrodków nowoczesnej diagnostyki PET - Pozytonowej Emisyjnej Tomografii); uzyskano zasadniczą poprawę leczenie energią jonizującą, do praktyki klinicznej; wprowadzono szereg innowacyjnych leków; zwiększyły się możliwości leczenia chirurgicznego nowotworów; wprowadzono skuteczniejsze możliwości leczenia bólu. Autorzy listu oceniają, że udało się także skrócić wielomiesięczne kolejki do leczenia.

Zdaniem PiS Kopacz powinna zapłacić stanowiskiem za - jak powiedział przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha _ szerokie otwarcie bramy do prywatyzacji szpitali _.

Piecha uzasadniając wniosek o wotum nieufności wobec Kopacz, nazwał obecną minister zdrowia _ wyjątkowym ignorantem _. Stwierdził też, że odwołanie Kopacz może pomóc w zatrzymaniu komercjalizacji polskiej służby zdrowia. _ - Trzeba tę sytuację przerwać natychmiastowo, personalnie _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t85796.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koalicja;murem;za;kopacz;sld;sie;waha,241,0,831217.html) Koalicja murem za Kopacz. SLD się waha SLD, choć krytycznie ocenia minister, jeszcze nie zdecydował, czy poprze wniosek o jej odwołanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t135521.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/balicki;pod;rzadami;minister;kopacz;pacjenci;sa;bezradni,208,0,830416.html) Balicki: Pod rządami minister Kopacz pacjenci są bezradni Na wizytę trzeba czekać kilka, czy kilkanaście dni. To jest niepokojący sygnał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t136572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/money;pl;ocenia;rzady;ewy;kopacz;to;stracony;czas,149,0,830101.html) Money.pl ocenia rządy Ewy Kopacz. To stracony czas Wydatki na leczenie wzrosły o 30 procent, jednak nie udało się dokończyć żadnej z zapowiadanych dużych reform.
Tagi: slużba zdrowia, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz