Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 13:12

Litwa: Landsbergis: wybory w Rosji dopiero się zaczną

Vytautas Landsbergis, były przywódca Litwy, a dziś eurodeputowany uważa, że niedzielne wybory w Rosji nie zakończyły procesu wyborczego w tym kraju i nie wyklucza, że dojdzie tam do wojny z tą częścią społeczeństwa, która chce zmian.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Vytautas Landsbergis, były przywódca Litwy, a dziś eurodeputowany uważa, że niedzielne wybory w Rosji nie zakończyły procesu wyborczego w tym kraju i nie wyklucza, że dojdzie tam do wojny z tą częścią społeczeństwa, która chce zmian. *

Komentując wybory w Rosji, Landsbergis powiedział agencji BNS, że podobnie jak w czasach radzieckich, były one jedynie zakończeniem procedury selekcji, a "faktyczne wybory dopiero teraz się rozpoczną". Nie wykluczył, że po niedzielnym zwycięstwie Władimira Putina, w Rosji "rozpocznie się wewnętrzna wojna z narodem, z tą jego częścią, która chce zmian".

"Wybory prezydenckie, tak jak wybory do rosyjskiej Dumy (w grudniu ubiegłego roku) były jedynie zakończeniem pewnej procedury. Świadczy to o tym, że utrzymywana jest stara radziecka metoda, gdy nie przeprowadza się wyborów, a jedynie dokonuje selekcji. Następnie pozwala się ludziom przyjść i wrzucić karty wyborcze do urn" - powiedział Landsbergis.

Podkreślił, że w czasie kampanii wyborczej Władimir Putin demonstrował wojowniczość. Czy to była jedynie kampania wyborcza, czy też zapowiedź pewnej polityki, to - zdaniem litewskiego eurodeputowanego - okaże się już wkrótce.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ ala/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz