Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łódź: Areszty dla oszustów wyłudzających kredyty

0
Podziel się:

21.3.Łódź (PAP) - Łódzki sąd aresztował dwóch mężczyzn
podejrzanych o wyłudzenie kredytów bankowych pod zastaw hipoteczny
nieruchomości, których właścicielami były inne osoby. Oszuści
fałszowali dokumenty notarialne i dowody osobiste prawowitych
właścicieli nieruchomości.

21.3.Łódź (PAP) - Łódzki sąd aresztował dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie kredytów bankowych pod zastaw hipoteczny nieruchomości, których właścicielami były inne osoby. Oszuści fałszowali dokumenty notarialne i dowody osobiste prawowitych właścicieli nieruchomości.

Mężczyźni wyłudzili kredyt w wysokości 90 tysięcy złotych; zostali ujęci, gdy próbowali wyłudzić kolejny kredyt w wysokości 200 tys. zł.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi nadkom. Mirosław Micor, oszuści działali od czerwca ub. roku w Łodzi i Zgierzu. Wyszukiwali najczęściej nieruchomości, które przez prawowitych właścicieli wystawione były na sprzedaż. Głównie były to działki budowlane.

Oszuści pobierali wypis z księgi wieczystej nieruchomości, dorabiali podrabiane w profesjonalny sposób inne dokumenty notarialne i dowody osobiste właścicieli obiektów; w te ostatnie wklejali swoje zdjęcia.

"Udało im się zrealizować jeden kredyt na kwotę 90 tysięcy złotych. W trakcie gdy realizowali formalność do kolejnego kredytu w wysokości 200 tys. zł zostali zatrzymani na gorącym uczynku w kancelarii notarialnej" - dodał Micor.

Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli podrobione dokumenty, które miały posłużyć oszustom do dokonania co najmniej kilkunastu takich transakcji.

49-letniemu Waldemarowi O. i 28-letniemu Bartłomiejowi L. przedstawiono zarzuty wyłudzenia kredytów, fałszowania dokumentów oraz posługiwania się nimi. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Policja ustala obecnie, czy podejrzani współpracowali z innymi osobami oraz liczbę poszkodowanych właścicieli nieruchomości. (PAP)

szu/ pz/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)