Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: CBŚ i celnicy rozbili tytoniowo-alkoholowy gang

0
Podziel się:

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej w Łodzi rozbili
zorganizowaną grupę zajmującą się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych i
alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Na jej działalności Skarb Państwa stracił ponad 25 mln zł.

bEskKuNx

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej w Łodzi rozbili zorganizowaną grupę zajmującą się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Na jej działalności Skarb Państwa stracił ponad 25 mln zł.

W związku z tą sprawą zatrzymano 12 osób w wieku od 20 do 55 lat. Wszyscy usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa działała co najmniej od stycznia tego roku i mogła wytworzyć, a następnie wprowadzić do obrotu ponad 27 tys. kg tytoniu, prawie 4 mln sztuk papierosów różnych marek, a także prawie 97 tys. litrów oczyszczonego spirytusu. Na jej działalności Skarb Państwa stracił ponad 25 mln zł.

bEskKuNz

Do pierwszych zatrzymań doszło w środę na terenie Łodzi oraz Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza i miejscowości na terenie powiatów poddębickiego i piotrkowskiego. W ciągu dwóch dni zatrzymano 12 mężczyzn w wieku od 20 do 55 lat, mieszkańców województwa łódzkiego i śląskiego.

Przeszukano posesje, w których produkowano papierosy i krajankę, oczyszczano skażony alkohol etylowy, a także magazynowano towar. Zabezpieczono prawie 1,6 tys. kg tytoniu, 123 tys. sztuk papierosów znanych marek oraz blisko 4 tys. litrów odkażonego spirytusu. Zabezpieczono maszynę do cięcia liści oraz sprzęt służący do ich suszenia m.in. grzejniki i wentylatory. Dodatkowo zabezpieczono urządzenie do wyrobu gotowych papierosów oraz kompletną linię technologiczną do odkażania spirytusu. W pomieszczeniach znaleziono również kilkanaście tysięcy opakowań znanych marek papierosów oraz ogromną liczbę jednolitrowych butelek plastikowych.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono cztery samochody - BMW serii 7, Audi A4, Peugeot 407 i Mercedes o łącznej wartości ok. 170 tys. zł, a także 80 tys. zł i kilka tysięcy w obcej walucie.

Według ustaleń śledczych, uzyskane przez grupę pieniądze wykorzystywane były do finansowania m.in. ustawek kibiców, bo wśród jej członków są m.in. pseudokibice Widzewa, ŁKS i Śląska Wrocław.

bEskKuNF

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karnych-skarbowych. Większość z nich miała już w przeszłości konflikt z prawem. Wobec siedmiu podejrzanych wystąpiono z wnioskami o areszty, a dwóch objęto dozorami policyjnymi, poręczeniami majątkowymi i zakazami opuszczania kraju.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą łódzcy policjanci CBŚ pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgierzu. (PAP)

jaw/ pz/

bEskKuOa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)