Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
akcja
11.02.2006 14:03

Łódź: Dzień "Małego Chorego" - akcja łódzkiej Caritas

11.2.Łódź (PAP) - Z okazji XIV Światowego Dnia Chorego, 650 małych pacjentów z trzech łódzkich szpitali otrzymało w sobotę gry i zabawki od łódzkiej Caritas. Młodzi wolontariusze wręczali najmłodszym pacjentom grzechotki, pluszowe zabawki i lalki; starszych obdarowali m.in. grami planszowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz

*11.2.Łódź (PAP) - Z okazji XIV Światowego Dnia Chorego, 650 małych pacjentów z trzech łódzkich szpitali otrzymało w sobotę gry i zabawki od łódzkiej Caritas. Młodzi wolontariusze wręczali najmłodszym pacjentom grzechotki, pluszowe zabawki i lalki; starszych obdarowali m.in. grami planszowymi. *

W akcji Caritas, pod hasłem Dzień "Małego Chorego", uczestniczyło 50 młodych wolontariuszy ze szkolnych kół Caritas, działających przy kilku łódzkich szkołach podstawowych i gimnazjum.

Jak poinformował PAP dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej ks. Jacek Ambroszczyk, wolontariusze odwiedzili dzieci przebywające na oddziałach pediatrycznych Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki, Ośrodka Pediatrycznego im. Korczaka oraz Szpitala Klinicznego im. Konopnickiej.

"Chcieliśmy dotrzeć do małych pacjentów w łódzkich szpitalach, bo dzieci w chorobie i cierpieniu są najbardziej bezbronne i najtrudniej sobie z nią radzą" - powiedział ks. Ambroszczyk. Jego zdaniem, dla młodych wolontariuszy jest to natomiast szczególna nauka wrażliwości, odpowiedzialności i solidarności z tymi, którzy cierpią.

Także z okazji Światowego Dnia Chorego w sobotę w szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi pacjenci mogli skorzystać nieodpłatnie z niektórych usług medycznych m.in. z konsultacji dermatologicznych, kardiologicznych czy okulistycznych oraz badań EKG i USG.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r. - w 65. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie na Placu św. Piotra w Rzymie. Centralne obchody pierwszego Światowego Dnia Chorego odbyły się w 1993 roku w Lourdes we Francji, z udziałem Jana Pawła II.(PAP)

szu/ woj/

Tagi: akcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz