Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Izba Skarbowa przedstawiła założenia programu e-Podatki

0
Podziel się:

W 2017 r. ma się w Polsce zakończyć wdrażanie programu e-Podatki. Założenia
programu i korzyści wynikające z uproszczenia systemu podatkowego przedstawiła w środę Izba
Skarbowa w Łodzi.

bEsmaFAl

W 2017 r. ma się w Polsce zakończyć wdrażanie programu e-Podatki. Założenia programu i korzyści wynikające z uproszczenia systemu podatkowego przedstawiła w środę Izba Skarbowa w Łodzi.

"Strategiczne cele programu to maksymalizacja wielkości należnych wpływów podatkowych, zmniejszenie kosztów poboru podatków oraz zwiększenie efektywności działania administracji podatkowej" - wyjaśnił dziennikarzom dyrektor izby Tomasz Szymański.

Dodał jednak, że program przyniesie również wiele korzyści podatnikom.

bEsmaFAn

"Wyższa jakość usług świadczonych przez administrację, wsparcie w wypełnianiu zobowiązań podatkowych, wyższa efektywność w rozwiązywaniu problemów podatników, rozwój zróżnicowanych i przyjaznych kanałów komunikacji z podatnikiem oraz łatwy i tani dostęp do informacji - to kolejne cele programu e-Podatnik" - powiedział Szymański.

Wdrażanie programu zostało podzielone na etapy, podczas których ok. 400 baz danych z całej Polski zostanie połączonych w jedną, co umożliwi podatnikom m.in. załatwienie każdej sprawy podatkowej bez konieczności odwiedzania konkretnego urzędu skarbowego. Pełna obsługa wszystkich podatków w systemie będzie dostępna w 2017 r.(PAP)

duk/ mki/ mow/

bEsmaFAO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)