Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Koncert Placido Domingo wydarzeniem roku 2009

0
Podziel się

Koncert światowej sławy tenora Placido Domingo został uznany przez czytelników
łódzkiego oddziału "Gazety Wyborczej" i widzów TV Toya za najważniejsze wydarzenie kulturalne 2009
roku w Łodzi. Organizatorzy koncertu zostali laureatami pierwszej edycji konkursu "Energia
Kultury".

bEgqVBDp

Koncert światowej sławy tenora Placido Domingo został uznany przez czytelników łódzkiego oddziału "Gazety Wyborczej" i widzów TV Toya za najważniejsze wydarzenie kulturalne 2009 roku w Łodzi. Organizatorzy koncertu zostali laureatami pierwszej edycji konkursu "Energia Kultury".

Uroczysta gala odbyła się w sobotę wieczorem w klubie "Wytwórnia". Nagrodę dla zwycięzcy - instalację w postaci kulek Newtona - odebrał marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak.

"Ta nagroda to wielkie wyróżnienie dla samorządu. Ciężko było przekonać radnych do tego koncertu, ale udało się jednak to zrobić. Bardzo się z tego cieszę, bo w kulturę warto inwestować, a Łódź stać na to, aby zapraszać artystów wielkiej klasy" - powiedział podczas uroczystości Fisiak.

bEgqVBDr

Koncert Placido Domingo urząd marszałkowski w Łodzi zorganizował z okazji 90-lecia województwa łódzkiego. Koncert odbył się 8 czerwca 2009 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Bilety, których ceny dochodziły do 800 zł, rozeszły się błyskawicznie. Ci, dla których brakło wejściówek oglądali występ artysty na telebimie ustawionym przed teatrem na Placu Dąbrowskiego.

Organizatorzy "Energii Kultury" - "Gazeta Wyborcza", TV Toya i klub "Wytwórnia" - zgodnie podkreślają, że głównym zadaniem konkursu jest zintegrowanie środowiska kulturalnego. Ma to m.in. pomóc Łodzi w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

W pierwszej edycji konkursu czytelnicy "Gazety" i widzowie TV Toya od 18 stycznia oddali kilkanaście tysięcy głosów na 12 finałowych wydarzeń wybranych przez jury. (PAP)

duk/ zab/

bEgqVBDS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)