Notowania

wiadomości
03.12.2011 09:27

Łódź: "Piernikowa" akcja charytatywna na dom dziecka

W łódzkiej Manufakturze ruszyła w sobotę akcja charytatywna na rzecz Fundacji "Dom w Łodzi", która prowadzi dom dla chorych dzieci. W "Piernikowej Krainie" można upiec i ozdobić ciasteczka. Jednak, by skorzystać ze specjalnych, anielskich form, trzeba przekazać datek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W łódzkiej Manufakturze ruszyła w sobotę akcja charytatywna na rzecz Fundacji "Dom w Łodzi", która prowadzi dom dla chorych dzieci. W "Piernikowej Krainie" można upiec i ozdobić ciasteczka. Jednak, by skorzystać ze specjalnych, anielskich form, trzeba przekazać datek. *

"Pojawią się również +gwiazdorskie+ pierniki, przygotowane i ozdobione przez znane osoby. Także one zostaną sprzedane, a dochód trafi na rzecz podopiecznych Fundacji" - powiedziała PAP rzeczniczka Manufaktury Joanna Karpińska. Pierniki przygotować mają m.in. Jurek Owsiak i Magda Gessler.

W zamian za datek na rzecz Fundacji będzie można też zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i otrzymać na pamiątkę oprawioną fotografię. Wolontariusze Fundacji pomogą również zapakować prezenty na stoisku świątecznym.

Piernikowe anioły można piec w soboty i niedziele przez cały dzień, a w tygodniu w godz. 15-21, aż do świąt. W tych samych godzinach można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i liczyć na pomoc przy pakowaniu prezentów.

Fundacja "Dom w Łodzi" działa od niemal sześciu lat. W czerwcu 2007 roku otworzyła pierwszy w Polsce niepubliczny dom dla ciężko chorych dzieci, porzuconych przez swoje biologiczne rodziny. Placówka umożliwia dzieciom cierpiącym na przewlekłe schorzenia prawidłowy rozwój w niemal rodzinnej społeczności.

Wszystko zaczęło się od historii Dawida, który prawie dwa pierwsze lata swojego życia spędził na oddziale intensywnej opieki szpitala dziecięcego. Obecnie w domu opiekę znalazło dziewięcioro dzieci w wieku od 3 do 15 lat, które wcześniej musiały mieszkać w szpitalach, hospicjach lub domach pomocy społecznej. W łódzkiej placówce z dziećmi na co dzień pracują wychowawcy, ale także rehabilitant ruchowy, logopeda i psycholog. (PAP)

szu/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz