Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Pikieta ratowników medycznych

0
Podziel się

Ratownicy medyczni z Radomska i Zduńskiej Woli pikietowali w czwartek przed
budynkiem łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, protestując przeciwko przejęciu usług
ratowniczych w tych miastach przez jedną z prywatnych firm.

bEhzGKrV

Ratownicy medyczni z Radomska i Zduńskiej Woli pikietowali w czwartek przed budynkiem łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, protestując przeciwko przejęciu usług ratowniczych w tych miastach przez jedną z prywatnych firm.

Łódzkiej pikiecie towarzyszyły dźwięki trąbek, wycie strażackich syren i gwizdy. Pojawił się też transparent informujący o proteście.

Zdaniem organizatora pikiety - Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego (KZZPRM) - manifestacja jest jednym z elementów walki o państwowe ratownictwo medyczne oraz zwraca uwagę na to "w jaki sposób dochodzi do malwersacji unijnych pieniędzy na ratownictwo".

bEhzGKrX

Ryszard Szwed - ratownik z Radomska - powiedział PAP, iż nie rozumie dlaczego w konkursie nie wybrano ich oferty. "Mamy nowe karetki, które kosztowały ponad 1,2 mln zł, a zakupione zostały m.in. za unijne pieniądze, mamy wyszkolonych ludzi" - mówił.

Radomszczańscy ratownicy przyjechali do Łodzi nie tylko pikietować w proteście przeciwko wynikom konkursu, ale również wspierać dyrektora radomszczańskiego szpitala (znajduje się tam oddział ratownictwa medycznego), który złożył do dyrektora łódzkiego NFZ odwołanie od wyniku konkursu.

Doniesienie do prokuratury w związku z konkursem złożyli radomszczańscy związkowcy. Reprezentujący ich Artur Kanafa nie chciał zdradzić szczegółów doniesienia, powiedział jedynie, "iż można przypuszczać, że jedna ze startujących w konkursie firm podała nieprawdziwe informacje".

Rzeczniczka łódzkiego NFZ Beata Aszkielaniec powiedział, że każdy ma prawo do odwołania. Jej zdaniem, Fundusz wybrał najlepsze oferty, jakie pojawiły się w konkursie. Dodała, że tylko w czterech powiatach województwach łódzkiego konkurs na usługi ratownicze wygrała inna firma niż lokalna. Tak się stało w Radomsku, Zduńskiej Woli, Łasku i Łowiczu. (PAP)

bEhzGKsd

jaw/ pz/ jra/

bEhzGKsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)