Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łódź: Ponad 3 kg amfetaminy znaleziono przy poszukiwanym przestępcy

0
Podziel się

Ponad trzy kilogramy czystej amfetaminy znaleźli
policjanci z łódzkiego CBŚ w samochodzie 35-letniego mężczyzny.
Okazało się, że od trzech lat jest on poszukiwany listem gończym
za handel narkotykami.

bEjcxKCZ

*Ponad trzy kilogramy czystej amfetaminy znaleźli policjanci z łódzkiego CBŚ w samochodzie 35-letniego mężczyzny. Okazało się, że od trzech lat jest on poszukiwany listem gończym za handel narkotykami. *

Jak poinformowała w czwartek PAP podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej policji, jadącego oplem 35-letniego Marka M. zatrzymano w okolicach Zgierza. Policjanci z CBŚ przypuszczali, że autem mogą być przewożone narkotyki.

"Przypuszczenia się potwierdziły. W samochodzie znaleziono wsunięty pod fotel ponad trzykilogramowy pakunek z czystą amfetaminą" - relacjonowała Kącka.

bEjcxKDb

Przy zatrzymanym policjanci znaleźli kolejną porcję tego narkotyku. Używając psa specjalnie szkolonego do wyszukiwania narkotyków sprawdzono także mieszkanie na łódzkich Bałutach należące do konkubiny 35-latka oraz wynajmowany przez niego garaż. Tam także zabezpieczono ok. pół kilograma amfetaminy i marihuany. W sumie wartość narkotyków oszacowano na 35 tys. zł.

Okazało się, że mężczyzna był od trzech lat poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim za handel narkotykami. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości posługując się sfałszowanymi dokumentami.

Prokuratura Apelacyjna w Łodzi, która prowadzi śledztwo w tej sprawie wystąpi do sądu z wnioskiem o aresztowanie mężczyzny. Jeśli usłyszy zarzut handlu narkotykami grozi mu do 10 lat więzienia. (PAP)

szu/ pz/ jra/

bEjcxKDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)